Opisz wybraną przygodę z tajemniczego ogrodu

Pobierz

Gdy Mary Lennox weszła i zobaczyła ogród, pomyślała, że "jest to najrozkoszniejsze miejsce", jakie można sobie wyobrazić.. Przywróciła ogród do życia i pomogła Colinowi nabrać wiary w siebie.. Ogród, w którym przebywała Mary z przyjaciółmi, był uroczy, ale tajemniczy.. Wyjechała wtedy do Angli i zamieszkała u wuja Archibalda Cravena.Opis tytułowgo "Tajemniczego Ogrodu".. Znajdował się w posiadłości państwa Cravenów.. Mary długo kluczyła wśród alejek, aż wreszcie spotkała ogrodnika Bena, z którym rozmawiała o kwiatach i jej życiu w Indiach.Tajemniczy ogród - opis.. Ze zrudziałej z zimna trawy wyrastały klomby .Marta zaintrygowała ją opowieścią o ogrodzie zamkniętym od dziesięciu lat.. Chłopiec przedstawił się jako Colin Craven.. Dzieci do tej pory nic o sobie nie wiedziały.Mary opowiedziała Colinowi o sobie i o chęci odkrycia "tajemniczego ogrodu".Ogród, w którym przebywała Mary z przyjaciółmi, był uroczy, ale tajemniczy.. Przyjaźń, która narodziła się pomiędzy dziećmi, dzięki ogrodowi, stała się podporą dla niego.. Ogród otaczał .Mary odkąd wiedziała o tajemniczym ogrodzie chciała tam wejść.. Nie wiedziała jednak, że uda jej się to marzenie spełnić i to za sprawą jej maleńkiego przyjaciela- rudzika.. Kiedy Mary ujrzała ogród pierwszy raz, wszystko było uschnięte, lecz było widać .Wyobraź sobie, że jesteś Mary, Dickiem lub Colinem, opisz waszą przygodę z tajemniczym ogrodem, opieraj się wyłącznie na treści lektury..

Opisz wybraną przygodę z książki tajemniczy ogród.

Miejscem które chcę opisać, jest ,,Tajemniczy ogród".. patka200255 patka200255 29.10.2013Mary odkąd wiedziała o tajemniczym ogrodzie chciała tam wejść.. Mary długo kluczyła wśród alejek, aż wreszcie spotkała ogrodnika Bena, z którym rozmawiała o kwiatach i jej życiu w Indiach.Opis tytułowego "Tajemniczego Ogrodu".. Po jakimś czasie zaczęła się nudzić, więc poszła do ogrodu warzywnego, by odwiedzić ogrodnika.. Mary była zachwycona jego śpiewem.. Zaczęła dostrzegać piękno otaczającej ją przyrody, umiała cieszyć się każdym drobiazgiem (rozwijającymi się pąkami, znajomością z gilem).Pewnego dnia mary została sama w domu.. Furtka została zamknięta, a klucz głęboko zakopany.Colin crawen - bohater główny, jest jedynym synem i spadkobiercą pana Archibalda Crawena.. Wstęp rozwinięcie zakończenie.. Sam tytuł książki, mówi o tym, że to ,,Tajemniczy ogród".. Jej rodzice zmarli na cholerę, gdy miała 9 lat.. 1 Zobacz odpowiedźZnajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Opisz wybraną przygodę z lektury Tajemniczy Ogród Pomocy!. Jak sama nazwa tytułu książki mówi ogród był tajemniczy Był zamknięty przez 10 lat.. Matka chłopca zmarła.Colin jest ładnym clopcem.Ma jasne włosy lok opad…Mary odkąd wiedziała o tajemniczym ogrodzie chciała tam wejść.. Nie wiedziała jednak, że uda jej się to marzenie spełnić i to za sprawą jej maleńkiego przyjaciela- rudzika..

Ogród był bardzo zaniedbany lecz czułam, że jest w nim coś tajemniczego.

Mary długo kluczyła wśród alejek, aż wreszcie spotkała ogrodnika Bena, z którym rozmawiała o kwiatach i jej życiu w Indiach.Opisz swoją ulubioną przygodę z książki pt.Tajemniczy Ogród.. Otworzyło Colinowi oczy na świat, uszczęśliwiło go i sprawiło, że zaczął wierzyć w to co niemożliwe.. Błagam pomóżcie jak najszybciej!. Królestwo róż leżało pomiędzy parkami i sadami.. Gdy rozmawiali, nagle nadleciał gil, który zbliżył się bez obaw do dziewczynki i zaczął śpiewać.. 1Opis tytułowgo Tajemniczego Ogrodu.. Otoczona wysokim murem, który pokrywała zasłona z bluszczu zakrywająca wejście do sekretnego miejsca.. Miejscem, które chcę opisać to ogród, kiedy Mary ujrzała go pierwszy raz w lekturze "Tajemniczy Ogród", F. H. Burnett.. Mary odnalazła wejście do tajemniczego ogrodu i od tej pory poświęcała mu każdą wolną chwilę.. :) ReklamaZ początku obydwoje myślą o sobie że są duchami, ale przekonują się że tak nie jest.. Przytyła i nabrała rumieńców, a także zmieniły się jej cechy wewnętrzne.. Królestwo róż leżało pomiędzy parkami i sadami.. Zaglądał do niego raz po raz przechodząc przez płot ogrodnik Ben.. postanowiła, że będzie go .Opisz wybrana postać z lektóry "tajemniczy ogród" 2 Zobacz odpowiedzi ..

Odnalezienie tajemniczego ogrodu wywołało na Mary pozytywne zmiany.

Gdyby nie ogród, to Colin nigdy by nie wyzdrowiałMoje wyobrażenie Tajemniczego Ogrodu-"Tajemniczy Ogród".. Pewnego ranka wbrew woli rodziców wybrałam się tam, ponieważ byłam niezmiernie ciekawa co kryje się za starymi .Przydatność 70% Charakterystyka Mary Lennox - bohaterki "Tajemniczego ogrodu".. Mary Lennox 9-letnia bohaterka powieści ,,Tajemniczy ogród,, urodziła się i wychowała w Indiach.. Otoczona wysokim murem, który pokrywała zasłona z bluszczu zakrywająca wejście do sekretnego miejsca.. Nie wiedziała jednak, że uda jej się to marzenie spełnić i to za sprawą jej maleńkiego przyjaciela- rudzika.. Stała się pogodniejsza i weselsza.. Znajdował się w posiadłości państwa Cravenów.. Był on zamknięty przez dziesięć lat.. Otaczał go wysoki mur.. Mur pokryty był bluszczem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt