Do jakiej szkoły można iść po zawodówce

Pobierz

A ty po zawodówce możesz iść do liceum uzupełniającego lub technikum uzupełniającego.Nie możesz zdecydować, do której szkoły się udać?. Możesz podjąć naukę w dwuletniej szkole branżowej II stopnia, która kończy się maturą.ja po zawodowce zrobilam technikum.po technikum policealna.i teraz mam zamiar tez isc do szkoly,.,.zbieram sie do zmienienia zawodu294.. Wbrew powszechnym przekonaniom, ukończenie szkoły zawodowej nie zamyka jej absolwentom drogi do dalszego rozwoju.. - Forum dyskusyjne w INTERIA.PL - Proszę mi powiedzieć , czy po szkole zawodowej mogę iść do liceum lub.Do jakiej szkoły powinieneś iść po gimnazjum/po 8 klasie ?. Po skończeniu szkoły branżowej I stopnia wcale nie musisz jednak iść do pracy.. Reply.W trakcje nauki w zawodówce można przenieść sie do liceum i technikum.. Jeżeli chcesz inny zawód, coś więcej to idź do technikum (a choćby takiego dla dorosłych, nauka trwa krócej, więcej przedmiotów praktycznych niż polskich, geografii, etc).Nauka w tej szkole nie kończy się egzaminem dojrzałości, ale egzaminem, który potwierdzi, czy masz odpowiednie kwalifikacje do pracy w wybranym zawodzie.. czy po szkole zawodowej mozna isc do technikum dziennego.. Ale od 1 września może już trwać 5 lat ale nie jestem pewien, reforma szkolnictwa zmienia od przyszłego roku czas trwania poszczególnych .Strona 1 z 3 - Policjant po zawodówce - napisany w Gadaniec: siema ..

A więc po zawodówce nie ma szans.

czy tylko dopiero po Liceum.. ?Witam, za niedługo kończę "zawodówkę" po której będę miał zawód elektryk mam 19 lat.. Tak po ludzku - te rozwiązłe regułki art. są czasem nie zrozumiałe, czyli do sedna sprawy.. Czyli czy po szkole zawodowej przyjmują.. Intelgencja powinna iść na kierunki gidzie trzeba coś umieć Tylko że człowiek po L.O i studiach może od łopaty pójść za biurko, a osoba po zawodówce do tej łopaty jest przywiązana.Siemka,mianowicie mam problem z wyborem szkoły po gimnazjum.Myślałem o technikum budowlanym w Kościanie bo tutaj mieszkam xd.Myślałem też o szkole zawodowej (Mechanik samochodowy).Moje oceny zazwyczaj to 3,4 ale 1 i 2 też się trafiają jak się nie nauczę.Uczyć mi się nie chce,ale jak wezmę się za naukę to mogę się nauczyć.Ale .. Jest wiele dróg, którymi możesz podążyć po zdaniu egzaminu zawodowego.. czy po zawodowce mona i do liceum dziennego.. Trochę skomplikowałeś sprawę tym pójściem do zawodówki.Tak więc po skończeniu szkoły branżowej I stopnia pójdziesz albo do szkoły branżowej II stopnia (odpowiednik dawnego technikum uzupełniającego, typowo tryb dzienny, w programie masz także przedmioty zawodowe i po jej skończeniu uzyskujesz tytuł technika w danym zawodzie, tak jakbyś skończył normalne technikum), albo do liceum uzupełniającego dla dorosłych (zazwyczaj nauka w trybie zaocznym, brak przedmiotów zawodowych w programie).I tak np. uczeń każdej klasy zasadniczej szkoły zawodowej może być przyjęty do klasy I liceum ogólnokształcącego lub klasy I technikum, ponieważ podstawa programowa kształcenia ogólnego w zasadniczej szkole zawodowej odpowiada podstawie realizowanej w klasach I technikum i liceum.Jak widać morał z tego wątku jest jeden - po co iść do liceum i na studia jeżeli można po zawodówce zarabiać duże pieniądze :) mikas ----> Nie żartuj z tymi punktami..

Dołączył: Jan 2012. czy po zawodówce można iść do liceum.

), a żeby zdobyć mniej niż te 70-80 punktów z egzaminu to już trzeba się bardzo postarać.do jakiej szkoły dziennej mogę iść po zawodówce.. Jeśli sie dostaniesz to normalnie studiujesz, jeśli nie to masz jeszcze szansę zrobić tam szkółkę.Będzie ona podzielona na dwa stopnie: po ukończeniu pierwszego, który potrwa trzy lata i po zdaniu egzaminu zawodowego, absolwent będzie przygotowany do podjęcia pracy lub kontynuowania kształcenia w dwuletniej szkole II stopnia.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Musiałbyś najpierw ukończyć zaoczne 2-letnie liceum a potem dopiero szkoła policealna.. Do technikum dla dorosłych bądź uzupełniającego oczywiście możesz bez problemu iść i nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań.. cz jest technilum dzienne po zawodowce.. liceum po zawodwce.. Po jej ukończeniu uczeń uzyska wykształcenie średnie zawodowe i dyplom technika, będzie mógł też przystąpić do matury zawodowej (z języka polskiego, matematyki i języka obcego) oraz kontynuować kształcenie na studiach zawodowych w branży, w .Co sądzicie na temat taki aby po zawodowce (Monter-elektronik, ostatni rok) iść do takiego liceum i jakoś nauczyć się aby napisać maturę a ..

2011-04-03 10:49:44 Czy po zawodówce można iść do technikum?

Żeby pracować w policji lub straży granicznej potrzebne jest ukończenie albo szkoły policyjnej, albo odpowiedniego kierunku studiów, jak np. bezpieczeństwo narodowe lub wewnętrzne :) Więc jeśli jest to twoje marzenie przysiądź nad nauką, zdaj maturę (oczywiście poza szkołą, bo w zawodówce nie masz takiej możliwości), zdaj na odpowiednie studia, skończ je i voila :)Po zawodowce mozesz isc do technikum 2 letniego a pozniej na studia itp ;)Po zawodówce można iść na studia.. czy coś w tym stylu.. W technikum zdaję nie tylko maturę, ale także egzaminy zawodowe.. Zgodnie z rozporządzeniem MEN większość uczniów takich szkół ma możliwość przejścia tylko do klas pierwszych.Idąc do technikum uczę się 5 lat, w liceum 4 lata, a w szkole branżowej I stopnia 3 lata.. 2012-04-15 12:28:31To zeleży jaka zawodówka, może być fryzjerska, krawiecka, kucharza małej gastronomi, sprzedawcy itp. no raczej są to prace fizyczne i każda zawodówka ma określony zawód.. Technikum to coś między szkołą branżową I stopnia a liceum.co po zawodówce ?. szkoy dzienne po zawodwce.. Technikum obecnie na większości kierunków trwa 4 lata, chyba nie ma znaczenia czy jest się po zawodówce ale mogę się mylić..

W NSR służbę pełnią żołnierze rezerwy.Perspektywy po zawodówce.

Pójście do pracy jest tylko jedną z nich.Tak, pod warunkiem.. z ART. lub po prostu Nie, nie jest to możliwe.. Jesteś osobą ambitną ?Możesz iść do Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie jednak jak sama nazwa wskazuje, tam idziesz po szkole średniej.. piszcie co o tym myślicie za i przeciw (jak zareagują kumple,jak się pracuje w policji itp.itd) pozdroCo do LO, moim zdaniem wielką porażką jest ze tyle ludzi idze do takich szkół (wyjątkiem są Licea Profilowane, dobra rzecz, fach w ręku).. Po zawodówce raczej nie można iść do technikum dziennego (4 letniego).. W szkole branżowej I stopnia zdaję egzaminy czeladnicze.. W liceum uczę się po to, by zdać ją jak najlepiej, wszystko inne schodzi wtedy na dalszy plan.. Z drugiej strony to właśnie liceum najlepiej przygotuje mnie do matury.. dzienna szkola po zawodowce.Jeżeli zależy ci tylko na maturze to idź do szkoły, która najszybciej cię do niej przygotuje.. Odpowiedz na pytania, a pomożemy Ci wybrać między zawodówką, technikum, a liceum!Aby zdobyć tytuł technika musisz wybrać szkołę policealną, a z kolei do szkoły policealnej nie przyjmą Cię bez wykształcenia średniego.. Po zakończeniu tej szkoły piszesz egzamin zawodowy i Twój zawód zależy czy go zdasz czy nie.Do szkoły policealnej możesz iść tylko wtedy kiedy masz wykształcenie średnie czyli uzyskujesz takie wykształcenie po liceum i technikum..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt