Co oznacza frazeologizm dojść po nitce do kłębka

Pobierz

'znaleźć się w trudnej, skomplikowanej, zawiłej sytuacji'; zwrot; W mitol.. "po nitce do kłębka" oznacza wyznaczenie drogi wiodoącej do sukcesu, a "nić Ariadny"oznacza wskazówkę, kora możę pomóc wyjść z opresji lub trudnej sytuacji życiowej.To znaczy po śladach, szczegółach dochodzić do prawdy, dzieki kolejnym danym rozwiązywać problem zagadkę.Jak inaczej można nazwać wyrażenie dojść po nitce do kłębka?. kłębek nici wręczony przez Ariadnę Tezeuszowi, który go rozwijał, kiedy znalazł się w Labiryncie, dzięki czemu mógł wrócić do wyjścia; Ciekawe co było dalej, czy policja doszła po nitce do kłębka.znaczenia: fraza przysłówkowa.. W naszym słowniku wyrazów bliskoznacznych języka polskiego dla wyrażenia dojść po nitce do kłębka istnieje 71 synonimów.. Oznacza ono, że można iść, dojść, trafić do rezultatu, konkluzji, rozwiązania poznając kolejne szczegóły przedmiotu, sytuacji, fakty zdarzenia.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Synonimy te .Po nitce do kłębka - umiejętność, sposób wyjścia z trudnej sytuacji lub nie do wyjścia 10.. Róg obfitości - życie w dobrobycie, szczęście w życiu, czas dobrych zysków i szczęścia.. Wyjaśniamy uczniom, że przedmiotem zajęć będzie wpływ mi-Po nitce do kłębka to bardzo popularne i powszechnie używane powiedzenie..

Jakie inne formy posiada wyrażenie dojść po nitce do kłębka?

Look at other dictionaries: iść [dojść, trafić] po nitce do kłębka — {{/stl 13}}{{stl 33}} odkrywać, wykrywać, wyśledzić coś, wyciągając wnioski z wiążących się ze sobą cząstkowych informacji, logicznie wnioskując na podstawie szczegółów i pozostawionych śladów o zależnościach :{{/stl 33 .a) Atena b) bogowie greccy nie sprzyjali Tezeuszowi c) Afrodyta d) Artemida 8) Co oznacza powiedzenie: "Dojść po nitce do kłębka"?. połączyć fakty w logiczną całość.. (1.1) ( iść / dojść / trafić) do rezultatu, konkluzji, rozwiązania poznając kolejne szczegóły, fakty.. Na Bartłomieja apostoła bociek dzieci do drom woła co znaczy.Poznaj definicję 'dojść po nitce do kłębka', wymowę, synonimy i gramatykę.. żujek123 żujek123Definicja.. odmiana: (1.1) nieodm.. Czuł się wtedy trochę jak detektyw, idący po nitce do kłębka, .Dojść po nitce do kłębka - Jeżeli będziemy wytrawale dążyć do celu właściwą drogą to do niegogo trafimy.. Określenie nawiązuje do mitologii greckiej - Ariadna dała Tezeuszowi kłębek nici, dzięki któremu wydostał się z labiryntu.Po nitce do kłębka Głębokie znaczenie: Owijać w bawełnę co to jest..

Synonimy i inne określenia wyrażenia dojść po nitce do kłębka.

Można to rozumieć w sensie dosłownym lub przenośnym.dojść (dotrzeć, iść) po nitce do kłębka - posługując się właściwymi przesłankami (tropami, śladami) dojść do jakieś prawdy; rozwiązać jakąś zagadkę (odkryć tajemnicę) na drodze dedukcji, logicznego rozumowania; uwieńczyć sukcesem poprawne wnioskowanie: Lubił rozwiązywać zadania tekstowe.. Podanie i zapisanie tematu lekcji.. składnia: kolokacje:dojść po nitce do kłębka ( język polski) wymowa: znaczenia: fraza czasownikowa.. a) Oznacza, że można rozwiązać najbardziej skomplikowaną zagadkę, jeśli krok za krokiem pozna się szczegóły sprawy i powiąże się je ze sobą.. rozwiązywać..

składnia:Co to znaczy dojść po nitce do kłębka?POMÓŻCIE plis.

'dotrzeć do ujawnienia czegoś, jakiejś tajemnicy, wyjaśniając kolejne zagadki, fakty'; wyr.. b) Należy je rozumieć dosłownie.Edupedia.pl - Słownik frazeologiczny - potężna lista haseł.. Przeglądaj przykłady użycia 'dojść po nitce do kłębka' w wielkim korpusie języka: polski.Po nitce do kłębka - zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt pomaga Lambertowi odnaleźć zabójcę jego przyjaciela.. Chcieć to móc definicja.. Co to jest IŚĆ [TRAFIAĆ] PO NITCE DO KŁĘBKA: dojść do sedna kwestie przez następne poznawanie wiążących się ze sobą szczegółów: Bez pośpiechu, idąc po nitce do kłębka, rozwikłała sprawę tajemniczego zniknięcia Romana.dochodzić po nitce do kłębka.. Ciekawie się zaczyna?. określ.. Doszło do zamieszek ulicznych.. Zobaczmy, jak tę historię opowiada mit o Tezeuszu i Ariadnie.Co to jest DOJŚĆ: dojdę, dojdziesz, dojdą, dojdź, dojdźcie, doszedł, doszła, doszli, doszedłszy: Trudno jest dojść prawdy, kto jest winny.. Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.. przykłady: (1.1) Śledczy, łącząc tropy, doszli po nitce do kłębka.. Biały Wilk, akceptując zlecenie na potwora w slumsach Novigradu, trafia na swojego starego znajomego Lamberta, któremu pomaga odnaleźć zabójcę jego przyjaciela..

przykłady: (1.1) Śledczy, łącząc tropy, doszli po nitce do kłębka.

Pod egidą - pod czyją obroną, opieką 11.Związek frazeologiczny "dojść po nitce do kłębka" oznacza przyjęcie określonej postawy, gdzie należy posługiwać się właściwymi przesłankami, przyjąć pewien trop lub zauważać ślady, którymi powinniśmy podążać.. Labirynt zbudowany na Krecie przez Dedala dla Minotaura, którego zabił Tezeusz dzięki pomocy Ariadny (por. też dojść po nitce do kłębka)Stąd mamy frazeologizm po nitce do kłębka, który pokazuje nam, że aby rozwiązać zagadkę, trzeba zebrać wszystkie tropy; wyjaśnienie otrzymujemy, poznając wszystkie szczegóły.dojść po nitce do kłębka - wyjaśnić coś na podstawie przesłanek - Po wyjaśnieniu frazeologizmów każdy z uczniów wybiera trzy dowolne i układa z nimi zdania.. W ostatecznym rozrachunku doszło do wojny.. zobacz dochodzić; dojść po nitce do kłębka; Wszystko, co doszło do szczytu, jest bliskie końca..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt