Wypracowanie z antygony

Pobierz

Wypracowanie zawiera 407 słów.. Wypracowanie omawia dwa motywy literackie: buntu i pogodzenia się z losem ,na postawie zestawienia postaw dwóch bohaterek antycznej tragedii Sofoklesa pod tytułem "Antygona".. Odważna, dumna, wyniosła i pewna swych racji.. Tragizm Antygony natomiast wyraża się inaczej.. Te właśnie przykazania nakazywały pochować każdego zmarłego z godnością.. Pobierz 'Wypracowania z lektury Antygona' w formacie pdf, mobi, epub.. Wypracowanie omawia dwa motywy literackie: buntu i pogodzenia się z losem ,na postawie zestawienia postaw dwóch bohaterek antycznej tragedii Sofoklesa pod tytułem "Antygona".. Kobieta jako bohater literacki.Wypracowania Sofokles "Antygona" Opisy wypracowań: Motyw buntu i pogodzenia się z losem.. Wypracowanie o Antygonie - tragicznej bohaterce starożytnego greckiego dramatopisarza - Sofoklesa .Wypracowania - Sofokles "Antygona" Opisy wypracowań: Motyw buntu i pogodzenia się z losem.. Rozwinięcie motywu bohatera tragicznego na przykładzie Antygony.Sofokles Antygona - opracowanie.. Jest jednym z siedmiu zachowanych w całości utworów tego twórcy.. Był bardzo podejrzliwy, co powoduje, że stosuje wobec poddanych terror.. Wypracowanie poparte jest cytatami pochodzącymi z tekstu lektury.. Scharakteryzuj krótko Kreona.. 2011-05-25 19:43:49Temat zostaje zrealizowany poprzez zestawienie ze sobą dwóch kontrastujących postaw Ismeny i Antygony..

Oprócz: Referat z antygony.

Gdy złapano ją na chowaniu brata odważnie przyznała się do winy: ?Jam to spełniła, zaprzeczać nie będę.. Antygona to jedna z trzech sztuk Sofoklesa opowiadających o rodzie Labdakidów.. Autor zaczerpnął fabułę z mitologii.. Opisz .Osią konfliktu dramatycznego w Antygonie jest zakaz Kreona i sprzeciw wobec tego zakazu Antygony.. ; Antygona to przykład wzorcowej tragedii antycznej.Nie chce go odwołać dla Antygony, by nie mówiono, że dla członków własnej rodziny ustanowił jakieś specjalne prawa.. Nie był to jednak zwykły zakaz - dotyczył pochówku brata Antygony - Polinika.. Kobieta jako bohater literacki.. Jest to więc konflikt między dwiema racjami - ludzką (ustanowioną prawem) i boską (dusza z niepochowanego ciała nigdy nie zazna spokoju).Antygona - krótka charakterystyka.. Siostra Ismeny, Polinejkesa i Eteoklesa.. Opisz budowę wewnętrzną tragedii + podaj przykłady z Antygony.. Bez syna władcy Teby czeka kolejne bezkrólewie, a miasto tego nie wytrzyma.. z drugiej zaś strony Kreon nie mógł wydać innego rozkazu, niż pozostawienie ciała Polinejka - zdrajcy ojczyzny- na pastwę psom i sępom.. Antygona kierowała miłość do brata i wiara w boże prawa, a nie chęć buntu przeciw władzy.. Scharakteryzuj krótko Antygonę.. To na pozór postępowanie wzorowe, a jednak z powodu uporu władcy ginie najpierw Antygona, a potem jego syn, Hajmon, i Eurydyka..

Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Jutro piszemy wypracowanie klasowe z lektury?napiszesz mi?

Zakazuje grzebać zwłoki Polinejkesa i skazuje Antygonę na śmierć po przez zamurowanie.Zadanie: pilne wypracowanie z antygony na temat quot współkochać przyszłam, nie współnienawidzić słowa głównej bohaterki tragedii sofoklesa stały się Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Wypracowania Sofokles "Antygona" Opisy wypracowań: Motyw buntu i pogodzenia się z losem.. Wizja końca świata w Biblii i innych tekstach kultury.. • Cechy dramatu antycznego i szekspirowskiego na przykładzie poznanych utworów.. Kim był Sofokles?. Zobacz w księgarni internetowej Publio.pl.. Opisz w skrócie.. Wypracowanie zawiera 407 słów.. Wytłumacz konflikt w Antygonie.. Analiza dokładnie przedstawia obraz kobiety jako bohatera .Antygona - główna i tytułowa bohaterka tragedii; córka Edypa i Jokasty, jest dzieckiem kazirodczego związku.. Antygona jako bohaterka tragiczna.. Sztuka Powstała w 443 r.p.n.e w Atenach, tam też była po raz pierwszy wystawiona.. Była ona córą Edypa, niesławnego króla Teb.. • Porównaj cechy dramatu antycznego, szekspirowskiego i .. Wypracowanie omawia dwa motywy literackie: buntu i pogodzenia się z losem ,na postawie zestawienia postaw dwóch bohaterek antycznej tragedii Sofoklesa pod tytułem "Antygona"..

2010-05-24 19:26:42 charakterystyka Antygony 2011-02-01 19:02:55 Jutro mam wypracowanie klasowe z Alcybiadesa .. z czego się przygotować pomocy..!?!

Nazywana jest tragedią władzy i klasyfikowana jako chronologicznie ostatnia z cyklu trzech tragedii tebańskich (Król Edyp, Edyp w Kolonie, Antygona) opartych na mitach o tebańskim rodzie Labdakidów.Ebook - Wypracowania z lektury Antygona -.. Był on władcą bardzo nerwowym, działającym pod wpływem chwili.. • Antygona i Kreon jako bohaterowie tragiczni.. Bardzo szanowała swoją rodzinę, ojca, który ożenił się z własną matką oraz siostrę i dwóch braci.Wypracowanie o Antygonie - tragicznej bohaterce starożytnego greckiego dramatopisarza - Sofoklesa.. Antygona, osoba mądra i inteligentna, uważała, że prawo boskie stoi ponad prawem ziemskim, że było ono pierwsze i stworzone zostało w oparciu o miłość do bliźniego.. Akcja tragedii ma miejsce w Tebach, którymi przed laty rządził Król Edyp.. Antygona jest chronologicznie ostatnią po Królu Edypie oraz Edypie w Kolonie, częścią tzw. tragedii .Charakterystyka Antygony Antygona jest tytułową bohaterką tragedii Sofoklesa, córką króla Edypa, na którym ciąży klątwa.. Sofokles często czerpał inspiracje z mitologii.. Dzięki temu zachowałaby życie i nie skazałaby swoich bliskich na cierpienie i samotność (jej siostra Ismena, pragnęła zginąć wraz z nią, a jej ukochany, Hajmon, popełnia samobójstwo).Matura próbna Operon 2018 POLSKI podstawowy: "Antygona" Sofoklesa na maturze z polskiego Odpowiedzi, pytania, arkusze 20.11.2018 ..

Zna swoje obowiązki, wie, które wartości należy cenić,...Całe wypracowanie →Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Referat z antygony.

Edyp z kolei był synem Lajosa a ten synem Labdaka - króla, na którego spadło przekleństwo prześladujące odtąd dynastię.. Dzieło to zalicza się do cyklu trzech tragedii greckich opartych na micie o rodzie Labdakidów.. Wypracowanie zawiera 411 słów.. Sprawdź też inne ebooki.. Kupuj leganie, nie chomikuj.Antygona jest porywcza, zdecydowana, energiczna, zuchwała, uparta i odważna.. Wypracowanie zawiera 407 słów.. Jest ostatnią z rodu Labdakidów.. Zadanie jest zamknięte.Kreon, syn Jokasty, był stryjem Antygony i nowym władcą Teb.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Tak było również w tym przypadku, gdyż historię Antygony oparł na micie, opowiadającym dzieje rodu Labdakidów.. Osią utworu jest konflikt tragiczny między Kreonem (królem reprezentującym racje państwa) i Antygoną (buntowniczką walczącą o dobro jednostki).. Należy szanować ją za odwagę i honor.Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e.. Kobieta jako bohater l.Wypracowania z antyku i Biblii.. Tragiczne wydarzenia rodzinne - najazd jednego z braci na drugiego w walce o władzę - postawiły ją w sytuacji trudnego wyboru.Wiemy, że z Antygoną łączy Hajmona uczucie.. Napisz streszczenie Antygony.. Jego akcja toczy się już po śmierci Edypa, kiedy doszło do walk o tron pomiędzy Eteoklesem a Polinejkesem.Akcja utworu rozgrywa się w ciągu 24 godzin i jest ściśle związana z bra.Porównanie Makbeta z Antygoną: Makbet bohater dynamiczny, w trakcie akcji jego postawa zmienia się z pozytywnej w negatywną kieruje nim żądza władzy zdaje sobie sprawę, że jego postępowanie jest złe przeżywa konflikt z otoczeniem i wewnętrzny - toczy walkę między… Całe wypracowanie →Sofokles twórca antycznego dramatu pod tytułem "Antygona" w swoim dziele przedstawił konflikt dwóch praw: boskich z tymi ustanowionymi przez ludzi.. Problem ten zaistniał, ponieważ król Kreon wydał zakaz grzebania zwłok brata Antygony, Polinejka,.Antygona natomiast mogła uszanować decyzję Kreona.. "Antygona" opracowanie.. Syn może zbuntować się przeciw ojcu razem z ludem, jeśli ona zginie.. Popełniła zbrodnię przeciw woli i rozkazowi króla tebańskiego Kreona i została przez niego skazana .. "Antygona" to antyczna tragedia grecka, autorstwa Sofoklesa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.