Przekształć zdania pojedyncze w zdania złożone tak aby nie występowały w nich rzeczowniki

Pobierz

Pytanie brzmi: Zamień zdania pojedyncze na złożone tak, aby nie występowały w nich rzeczowniki z zakończeniem -anie i -enie 1.Dowiedziałam się o uzyskaniu przez Basię największej liczby punktów.. Jeżdżę wtedy na łyżwach.. 3.Rozmowa Romea i Julii w oknie.. 2.Pójdziemy z mamą na wystawę do galerii, a potem zjemy lody.. Podkreśl w nich czasowniki.. Zwróć uwagę na interpunkcję.. Miałem zajecia w pracowni.. Na tej stronie możemy uczyć się razem i informacji zwrotnej.Zamień zdania pojedyncze na złożone tak, aby sie występowały w nich rzeczowniki z zakończeniem -anie -enie 1.. Oczywiście daje naj.. Otocz pętlą zdania złożone.. 1)Cały czas myślał o napisaniu powieści o czarodzieju.----->… 2)Czarnoksiężnik przyjechał do miasteczka bez uprzedzenia .Zdania złożone współrzędne przekształć w zdania pojedyncze;.> 2011-02-02 15:59:17; przekształć zdania złożone na zdania pojedyncze 2013-06-11 17:56:54; Przekształć zdania złożone w zdania pojedyncze, zastępując zdanie podrzędne przydawka, dopełnieniem lub okolicznikiem.. 2010-05-18 14:55:38; Przekształć zdania złożone w zdania pojedyncze tak, aby zawierały te same informacje.. PROSZĘ O POMOC!. Odrabiamy.pl.. 1.Zarezerwowano wszystkie miejsca na wernisażPomoCy!. Od końca XIX wieku do roku 1933 powstały filmy nieme, w których zamiast dialogu pojawiały się napisy, a .Przekształć podane zdania złożone na pojedyncze tak, aby wyróżnione wyrazy były przydawkami..

Przekształć zdania pojedyncze w zdania złożone tak, aby nie występowały w nich rzeczowniki zakończone na -anie i -enie.

Alek napisał zdania pojedyncze.. Nie bój się dzielić, chociaż wciąż nie jest w porządku.. złożone z podrzędnym okolicznikowym warunku , zd.. Jasiu pochwalił się wygraną w loteryjce.. Pamiętaj o poprawnej onterpunkcji.. Plis zrobicie .. Franek nie mógł iść dalej z powodu zmęczenia 3.. Dowiedziałem sie o odnalezieniu cennego obrazu najj nagroda :).Przekształć zdania złożone w zdania pojedyncze.. To przykład: Po wyleczeniu się wrócił do szkoły----->Kiedy się wyleczył wrócił do szkoły.. Podbiegał do różnych osób i merdał ogonem.. Koledzy śmiali się.. (miałem, znajdowała się).. Mój brat wyjechał ze granićę w celu znalezienia pracy 4.. Jest ono dostępne tylko dla użytkowników wspierających stronę.. Czarnoksiężnik przyjechał do miasteczka bez uprzedzenia.. cały czas myślał o napisaniu powieści o czarodzieju.-czarnoksiężnik przyjechał do miasteczka bez uprzedzenia.-przybył tam w celu zatrudnienia nowego ucznia.-Przekształć zdania pojedyncze w zdania złożone tak,aby nie występowały w nich rzeczowniki zakończone na - anie… Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Przekształć zdania pojedyncze w zdania złożone tak aby nie występowały w nich rzeczowniki zakończone na -anie i -enie.. Przekształć zdania pojedyncze w zdania złożone tek, aby nie występowały w nich rzeczowniki zakończone na -anie i -enie.Przekształć zdania złożone na zdania pojedyncze..

Przekształć podane zdania złożone podrzędnie w pojedyncze.

Jeżeli chcesz je zobaczyć, aktywuj konto premium, które da Ci dostęp do wszystkich zadań zamieszczonych .Zadanie: przekształć zdania pojedyncze w zdania złożone jan andrzej morsztyn nie spodziewał się sukcesu swojej poezji z powodu wielu obowiązków król Rozwiązanie: jan andrzej morsztyn odniósł sukces swojej poezji, którego się nie spodziewał król niePrzekształć zdania pojedyncze w zdania złożone 1.Pojechaliśmy do Warszawy w celu obejrzenia wystawy.. Obdarował matkę (prezentami) i to sprawiło mu przyjemność.. Dowiedziałem sie o uzyskaniu przez Basię największej liczby punktów 2.. W celu zrestartowania urządzenia należy nacisnąć czerwony przycisk.Nasz przyjaciel, Praca Domowa wyślij nowe pytanie na KLASA.ONLINE.. Dałem go mamie.Przekształć zdania złożone podrzędnie w zdania pojedyncze, pamiętając o sensie wypowiedzi.. Question from @Orek123 - Szkoła podstawowa - PolskiPrzekształć zdania pojedyncze w zdania złożone tak,aby nie występowały w nich rzeczowniki zakończone na - anie i - enie .. Pies wbiegał do różnych ogródków oraz dreptał za przechodniami.Przeksztalc zdania tak aby nie występowały w nich powtórzenia.. Miałem zajęcia w pracowni, która znajdowała się niedaleko domu.. 2.Franek nie mógł iść z powodu zmęczenia..

2011-09-07 15:52:59Przekształć zdania pojedyncze w złożone, tak by nie zmienić ich treści.

2.Czarnoksiężnik przyjechał do miasteczka bez uprzedzenia - .Przekształć zdania pojedyńcze w zdania złożone tak,aby nie występowały w nich rzeczowniki zakończone na -anie i -enie.. Dobrze, że mam długą kurtkę.. złożone z podrzędnym okolicznikowym przyzwolenia, zd.. a ) Lubię zimę.. Pamietaj o poprawnej interpunkcji.1.Cały czas myślał o napisaniu powieści o czarodzieju.-2.. 4.Potajemny ślub zakochanych w celi ojca Laurentego.przekształć podne zdania złożone w zdania pojedyncze.. 2012-09-21 21:59:46; Przekształć zdania na zdania pojedyncze 2012-05-15 14:15:05; J.polski .. Szkoda spodni.. Pytanie brzmi: Przekształć zdania pojedyncze w zdania złożone tek, aby nie występowały w nich rzeczowniki zakończone na -anie i -enie.Pamiętaj o poprawnej interpunkcji.. Pamiętaj o poprawnej interpunkcji.. Przybył tam w celu zatrudnienia nowego ucznia.Przekształć zdania pojedyncze w zdania złożone tak aby nie występowały w nich rzeczowniki zakończone na anie i enie pamietaj o poprawnej interpunkcji 1.Cały czas myślał o napisaniu powieści o czarodzieju 2.. 3.Namaluję portret mamy albo ulepię jej postać z plasteliny.. Kurtka zakryła dziurę.. 1)Cały czas myślał o napisaniu powieści o czarodzieju.----->.Przekształc zdani pojedyncze w zdania złożone tak, aby nie wystepowały w nich rzeczowniki zakończone na anie-enie..

Przekształć je w zdania złożone.

Pamiętaj o poprawnej interpunkcji.. 3.Mój brat wyjechał za granicę w celu znalezienia pracy.. W 1550 roku we Włoszech zostały zrobione pierwsze okulary dla krótkowidzów, które stały się odznaką zamożności, gdyż wówczas stać było na nie tylko bogate osoby.. … Zamień zdania pojedyncze na złożone tak, aby nie występowały w nich rzeczowniki z zakończeniem -anie i -enie 1.Podane zdania pojedyncze przekształć w odpowiednie zdania złożone.. Czarnoksieżnik przyjechał do miasteczka bez uprzedzenia.-3.Już na drugi dzień wszyscy mówili o pojawieniu sie maga.-Zamień zdania pojedyncze na złożone tak, aby nie występowały w nich rzeczowniki z zakończeniem -anie -enie 1.Dowiedziałem się o zyskaniu przez Basię największej liczby punktów.. - W razie jakiś komplikacji poprosimy Marka o pomoc ( zd.. 3) Mój brat wyjechał za granicę w celu zmienienia pracy .Przekształć zdania pojedyńcze w zdania złożone tak,aby nie występowały w nich rzeczowniki zakończone na -anie i -enie.. 2.Poznanie przez Romea córki Capulettiego - Julii.. _____ b) Zrobiłem prezent mikołajkowy.. 2.Po zakończeniu.. - MidBrainartMożna także uczestniczyć odpowiedzieć lub odpowiedzieć na pytanie "Przekształć oba zdania pojedyncze w jedno zdanie podrzędnie złożone Przy jego biurku siedział ojciec.. Niektórzy ludzie głaskali go lub wyciągali z toreb jakieś smakołyki, a inni odganiali.. Przekształć zdania pojedyncze na złożone i proszę wskazać orzeczenia, np. Cały czas myślał o napisaniu powieści o czarodzieju.. To przykład: Po wyleczeniu się wrócił do szkoły----->Kiedy się wyleczył wrócił do szkoły.. Myślimy o zakupie nowego komputera.. Rozlalem kwas.. Pamiętaj o poprawnej interpunkcji.. a) Akcja "Pana Tadeusza" rozpoczyna się, kiedy Tadeusz Kajtek błąkał się od kilku dni po okolicy, ale nie mógł znaleźć domu.. złożone z podrzędnym dopełnieniowym ) - Mimo dużego tłoku dotarliśmy do aktorów rozdających autografy.. Przypomniałem sobie o parasolu po wyjściu z domu.. Pamiętaj o poprawnej interpukcji.. to co w nawiasie to są te wyróżnione wyrazy ;)1.. 4,Dowiedziałem się o odnalezieniu obrazu.Zmień zdania pojedyncze na złożone tak,aby nie występowały w nich rzeczowniki z zakończeniem -anie -enie 1) Dowiedziałem się o uzyskaniu przez Basię największej liczby punktów.. Ślęczał (wiele godzin) nad książką i to odbiło się na jego zdrowiu.. 1.Lubię malarstwo abstrakcyjne, ale wolę pejzaże.. @Gość Rozwiązanie tego zadania znajduje się już na odrabiamy.pl.. Czarnoksięznik przyjechał do miasteczka bez uprzedzenia 3.Przybył tam w celu zatrudnienia nowego ucznia 4 Już na drugi dzień wszyscy mówili o pojawieniu się maga 5.Przekształć zdania pojedyncze w zdania złożone tak, aby nie występowały w nich rzeczowniki zakończone na -anie i -enie.. 2) Franek nie mógł iść dalej z powodu zmęczenia.. Wykonywalem ćwiczenia.. Wypaliłem dziurę w spodniach..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt