Dni tygodnia po niemiecku z rodzajnikami

Pobierz

Nauka języka niemieckiego nie musi wiązać się ze żmudnym uczeniem się na pamięć.. Gorzej jeśli w pracy w Niemczech padnie temat "poranna kawa", a Ty nie będziesz w stanie odpowiedzieć na to zdanie.. Naucz się szybko i sprawnie miesięcy i pór roku po niemiecku z systemem Fiszkoteki!. To dopiero pomieszanie z poplątaniem ale są przepiękne.jak jest po niemiecku :miesiące,dni tygodnia,jakbyście mogli to wymieńcie mi je np.styczeń .i z dniami tygodnia też błagam .. April,Mai,Juni,Juli,August,September,Oktober,November teraz dni tygodnia Wochentage-Dni tygodznia Nazwy dni tygodnia mają zawsze rodzajnik-"der" Montag-Poniedziałek Dienstag-Wtorek Mittwoch-Środa Donnerstag .Język niemiecki dla dzieci - Dni tygodnia.. Przykłady ich użycia w zdaniu pozwalają na zobaczenie, jak używamy ich w kontekście.. Ozdoby wielkanocne wieszam na gałązkach brzozowych i baziowych.. Powiązane słowa: die Woche - tydzień; der Tag - dzień; die Nacht - nocGdy tylko wstaniemy z łóżka, myślimy o tym, że jest rano i trzeba iść do pracy.. Dni tygodnia po niemiecku na tej stronie to chyba jeden z lepszych wpisów, które znalazłem dzienks Przydałby się jakiś lepszy lektor, ale w sumie to chyba jedyny jaki słyszałem, bo inne strony tego nie mają (chociaż słyszałem, że podobno macie tu coś zmieniać z tym lektorem).Dni tygodnia po niemiecku: Montag - poniedziałek Dienstag - wtorek Mittwoch - środa Donnerstag- czwartek Freitag - piątek Samstag - sobota (Sonnabend - rzadziej stosowane) Sonntag - niedziela..

Dni tygodnia po niemiecku.

Wiedza przyswajana w ten sposób jest niestety bardzo ulotna.. Jeśli łączymy czas kiedy coś się dzieje (wczoraj, dziś, jutro) i dodamy do tego porę dnia to piszemy bez przyimków i wychodzi np.die Wochentage - dni tygodnia:.. W zeszłym roku nabyłam również bombki w kształcie jajek wielkanocnych.. Jeżeli musicie opanować specjalny zakres słownictwa warto poświęcić mu więcej czasu i przyswajać go sobie na różne sposoby.. Postaram się przedstawić w jak najszybszy i najprostszy sposób dni tygodnia po niemiecku.. Słowniczek z wymową, ćwiczenia online i do wydruku.Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: dni tygodnia po niemiecku z wymową.. Powtarzając nowe wyrażenia nauczysz się opowiadać, kiedy masz czas na spotkanie z koleżanką.. Potrzebujesz poznać nazwy dni tygodnia po niemiecku.Opis dnia; Opis wczorajszego dnia; Opis pogody; Pytanie o drogę; Słówka i zwroty Menu Toggle.. Pisze się je zawsze wielką literą.. Naucz się szybko i sprawnie miesięcy i pór roku po niemiecku z systemem Fiszkoteki!. Przy okazji podam tutaj kilka naprawdę ciekawych przykładów.. "Januar ist ein sehr kalter Monat"./Przykłady użycia - "dni" po niemiecku Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne.. W języku niemieckim wszystkie rzeczowniki oznaczające dni tygodnia są rodzaju męskiego i poprzedzone są rodzajnikiem "der".Dni tygodnia po niemiecku wraz z tłumaczeniem, rodzajnikami oraz nagraniami z poprawną wymową..

Polish ., 5.Miesiące po niemiecku.

Polish Zawiesinę podaje się we wstrzyknięciu dożylnym, raz dziennie, przez 3 kolejne dni .Wielkanoc po niemiecku przeżyłam w Niemczech kilka razy.. Przykłady ich użycia w zdaniu pozwalają na zobaczenie, jak używamy ich w kontekście.. przed nazwą dnia dodajemy rodzajnik określony "il", a przed niedzielą "la".Meble po niemiecku z rodzajnikami- tematyczny zestaw słówek.. Naucz się dni tygodnia po niemiecku z systemem Fiszkoteki w niecałą minutę!Miesiące po niemiecku są rodzaju męskiego, czyli łączą się z rodzajnikiem "der".. Pamiętaj, że wszystkie rzeczowniki w języku niemieckim piszemy wielką literą.. Gratis trener słownictwa, tabele odmian czasowników, wymowa.tagi: miesiące po niemiecku, nazwy miesięcy po niemiecku, Monate, nazwy miesięcy po niemiecku z rodzajnikami, nazwy miesięcy w języku niemieckim, niemiecki dla początkujących dni tygodnia Opublikowano 22nd November 2014 , autor: Monika Łączna - Niemiecki z PasjąDzisiaj zajmiemy się dniami tygodnia w języku francuskim.. Teraz przechodzę do nauki dni tygodnia :) Niestety na stronie gdzie do tej pory się uczyłam trzeba wykupić sbonament, ale dzięki tobie mogę nadal za darmo się uczyć :) dzięki!Dni tygodnia po włosku - I giorni della settimana..

Przykładowe zdania z użyciem miesięcy po niemiecku.

bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie.. Dlatego tak ważne jest, aby operować porami dnia w języku niemieckim.Pory roku po niemiecku, dni tygodnia i nazwy miesięcy, wraz z tłumaczeniem, rodzajnikami oraz nagraniami z poprawną wymową.. Kiedy mówimy o czynności powtarzającej się np. w poniedziałki, wtorki itd.. der Montag poniedziałek; der .Jak brzmią nazwy dni tygodnia po niemiecku; Jak odmienia się czasownik haben; W nagraniu usłyszysz jak zawsze dialog, który możesz wykorzystać w rozmowie z koleżanką lub kolegą z Niemiec.. Jeżeli chcemy powiedzieć, jakiego dnia coś się wydarzyło, przed .Przyimków użyjemy w samych nazwach dni tygodnia, np. am Montag, am Mittwoch, w nazwach pór dnia, np. am Mittag, am Abend.. Januar - styczeń, Februar - luty, März - marzec, April - kwiecień, Mai - maj, Juni - czerwiec, Juli - lipiec, August - sierpień, September - wrzesień, Oktober - październik, November - listopad, Dezember - grudzieńSprawdź tutaj tłumaczenei polski-niemiecki słowa rodzajnik w słowniku online PONS!. Kliknij i przekonaj się sam - nauka na wyciągnięcie myszki!Lekcję poświęcam osobom, które mają problemy z podstawami niemieckiego..

Zacznijmy od 7 standardowych nazw dni tygodnia.

Sam miesiąc po niemiecku to Der Monat.Opiszemy tutaj dla Was miesiące po niemiecku, ich skróty oraz przykładowe zdania, w których mogą się one pojawić.Dni tygodnia po niemiecku wraz z tłumaczeniem, rodzajnikami oraz nagraniami z poprawną wymową.. Bardzo lubię te święta głównie z powodu wiosennej pory.. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie.. Należy pamiętać, że dni tygodnia po niemiecku, jak większość wyrazów tego typu, zapisujemy wielką literą.Dni tygodnia po niemiecku z wymową.. Naucz się dni tygodnia po niemiecku z systemem Fiszkoteki w niecałą minutę!Dni tygodnia po niemiecku są postawą o której należy pamiętać ucząc się niemieckiego.. Przydają one się na każdym kroku, na przykład w planie lekcji, określaniu swoich planów na najbliższe dni, lub podawaniu daty po niemiecku.. Miesiące po niemiecku, podobnie jak dni tygodnia, są bardzo przydatne do opisywania czasu, np. podczas podawania daty po niemiecku.. Zapis i wymowa miesięcy w języku niemieckim.. / Lipiec jest najcieplejszym miesiącem w roku "Ich mag April nicht"./ Nie lubię kwietnia.. Wyślij mi bonusyDie Wochentage.. Od niedawna uczę się francuskiego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt