Zupy i sosy technologia gastronomiczna

Pobierz

Data zakończenia 2017-02-12 - cena 19,90 złDariusz Mączka , nauczyciel przedmiotów zawodowych gastronomicznych Materiały przeznaczone do bezpłatnego użytku i rozprowadzania Opracowanie publikacji : mgr inż.Klasyczna wielkość porcji zupy wynosi: 1) zupy czystej 200 cm3 2) zupy czystej z dodatkiem 350cm3 oraz dodatek 3) zupy zagęszczanej - 350-450 cm3 4) zupy krem - 200cm3 .. Zapiszcie temat lekcji, nie zapominając o dzisiejszej dacie (O6.04.2020 r.)7.8.2.. Sosy gorące 35 2.1.. Stan: nowy.. Charakterystyka serów i ich wykorzystanie w technologii gastronomicznej … 350 7.8.5.. Zupy owocowe 18 1.4.. Zupy kremy 28 1.7.. Data zakończenia 2017-06-05 - cena 90 złTECHNOLOGIA GASTRONOMICZNA Z TOWAROZNAWSTWEM - 3 BS - 06.04.2020 r. Drodzy uczniowie 3 BS .. ilością gorącej zupy hartowanie, ponownie dokładnie wymieszać, wlać do zupy i zagotować.. Zupy mog ąTECHNOLOGIA GASTRONOMICZNA Z TOWAROZNAWSTWEM Klasy 2TŻ1, 2TŻ2 Moduł - dział -temat L.p.. Zastosowanie zup i sosów w Ŝywieniu 3.1.1.. Do zagęszczenia i nadania niesamowitego smaku można użyć również dobrej jakości chleba razowego.Technologia gastronomiczna z towaroznawstwem.. Cz. 1Informacje o TECHNOLOGIA GASTRONOMICZNA Czarniecka Skubina NOWA - w archiwum Allegro.. Temat lekcji: Sosy gorące i ich charakterystyka.. Podawane w temp.. Wywary - rodzaje i otrzymywanie 831.Sosy gorące-podobnie jak zupy składają się z wywaru,składnika głównego,podprawy i przypraw.Podstawą sosów gorących są wywary warzyw oraz esencjonalne wywaru z mięsa zwane bulionami..

Kup książkę Technologia gastronomiczna.

Typ szkoły: Zasadnicza Szkoła Zawodowa.. Blok tematyczny: Zupy i sosy gorące.. Zupy zagęszczane 24 1.6.. Część 2 (REA) .. Wykorzystanie śmietany i śmietanki w technologii gastronomicznej … 348 7.8.3.. 3.Który zestaw obiadowy jest zgodny z zasadami racjonalnego żywienia: a. zupa pomidorowa z lanymi kluskami, makaron z sosem bolońskim, sałatka z pomidorów, kompot ze śliwek b. zupa ogórkowa z kostką z kaszy manny, kotlet mielony, .Zestaw ćwiczeń z technologii gastronomicznej ZUPY Pobierz (pdf, 211,6 KB) Podgląd treści.. Mleczne napoje fermentowane i ich wykorzystanie w technologii gastronomicznej … 349 7.8.4.. Charakterystyka masła i jego wykorzystanie w technologii gastronomicznej .. Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!Podręcznik zawiera charakterystykę zakładów gastronomicznych istotną z punktu widzenia technologii gastronomicznej oraz procesów technologicznych przeprowadzanych w zakładach różnego typu.. Uzupełniają składniki odżywcze potrawy i wzbogacają pod względem smakowym.. Sosy zimne - są dodatkiem do potraw zimnych przekąsek, niektórych dań gorących i deserów.. Materiał nauczania Zupa jest to potrawa o konsystencji płynnej lub półpłynnej podawana cz ęsto jako pierwsze danie obiadowe, niekiedy na I lub II śniadanie ewentualnie na kolacj ę..

...Przydatność 50% Technologia gastronomiczna - ciasta, kasze, kremy, zupy.

Uwzględniono specyfikę przygo­towania potraw z różnych grup surowców pochodzenia zwierzęcego i roślinnego, zakąsek, zup i sosów, deserów .Technologia Gastronomiczna/Sggw/ - od 90,00 zł, porównanie cen w 1 sklepach.. pokojowej.. Czas realizacji: 45 min.. Podstawowe wiadomo ści o zupach i sosach.. Treść została zweryfikowana i sprawdzona.Do zagęszczenia fasolki a także każde innego sosu czy zupy można także użyć ugotowanego ziemniaka.. Charakterystyka etapów produkcji zup 83 2.2.1.. Zupy i sosy gorące 81 2.1.. Składniki żywności, podstawowe techniki sporządzania potraw, metody obróbki cieplnej, zioła i przyprawy, warzywa, zupy i sosy to wszystko znajdziesz w tym podręczniku.. Przed nami kolejny dział "napoje zimne i gorące.. Zakres treści Zapoznanie z PSO Kryteriami egzaminu zawodowego 1 Powtórzenie wiadomości z klasy I 2 Semestr I Powtórzenie wiadomości z klasy I 3 Semestr II Zupy i sosy gorące Klasyfikacja zup i charakterystyka produkcji zupTechnologia gastronomiczna z towaroznawstwem.. )Katalog Michał Pawlak, 2017-01-20 Lublin Zawodowe, Sprawdziany i testy Technologia gastronomiczna: Test - zupy i sosy gorąceTest z technologii gastronomicznej (ciasta, zupy, sosy) .. Sosy gorące - ułatwiają spożywanie potraw suchych i sypkich np.: mięsa, ryb, kaszy, ziemniaków, ryb, podstawą ich są wywary.Technologia gastronomiczna z towaroznawstwem Klasa III SB Nowy dział tematyczny - Zupy i sosy Temat: Zupy- podział ,rodzaje, zasady ich podawania oraz stosowane dodatki..

Sosy Potrawami sporządzanymi w podobny sposób jak zupy są sosy.Technologia gastronomiczna.

2.Podział sosów gorących: a)sosy zagęszczane zawiesiną:-chrzanowy-pomidorowy-grzybowy-koperkowy b)sosy zagęszczane zasmażkami: I stopnia (sos beszamelowy) II stopnia (sos:grzybowy,pomidorowy .3.1.. Etapy produkcji zup owocowych: Umyć i pokroić owoce Zalać owoce wrząca wodą/ Technologia gastronomiczna .. wywar z grzybów i kości 3.Definicja zupy-są to potrawy o różnej konsystencji płynnej lub półpłynnej podawane na zimno lub gorąco z odpowiedniki dodatkami.Zupy składają się z wywaru,głównego składnika, .. 86% Sosy gorące; Czas czytania: 2 minuty.. Zupy czyste 20 1.5.. Zobacz inne Pozostałe podręczniki akademickie, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.Przedmiot: Technologia gastronomiczna z towaroznawstwem.. praca znajduje się w załączniku Przydatność 75% Test z technologii gastronomicznej (ciasta, zupy, sosy) Imię i nazwisko: Klasa: Data: 1.Siekanie mąki z tłuszczem, dodanie żółtek i zarobienie składników w jedną całość to technika sporządzania ciasta: a .Test z technologii gastronomicznej (ciasta, zupy, sosy) Imię i nazwisko: Klasa: Data: 1.Siekanie mąki z tłuszczem, dodanie żółtek i zarobienie składników w jedną całość to technika sporządzania ciasta: a. kruchego b. biszkoptowego c. ptysiowego d. drożdżowego 2.Przygotowując ciasto.ZUPY I SOSY Zagęszczanie potraw Głównym składnikiem zagęszczającym jest skrobia jako składnik: kasz roślin strączkowych ziemniaków oraz stosowana samodzielnie jako mąka ziemniaczana, pszenna, rzadziej kukurydziana..

14404.05.2020 Technologia gastronomiczna z towaroznawstwem Temat: Zupy zagęszczane.

Ćwiczenie sprawdzające - sporządzanie zup 33 Rozdział 2.. Bardzo się cieszę z waszych wyników ze sprawdzianu z działu "desery".. Jednak aby efekt był znakomity musi być przetarty przez drobne sitko aby nie było w sosie czy zupie grudek.. Zestaw ćwiczeń z technologii gastronomicznej .TECHNOLOGIA GASTRONOMICZNA 3 TEMAT: Przetwory z owoców - zupy i kisiele owocowe Zapoznaj się z materiałem w podręczniku.. Cel ogólny lekcji: kształtowanie umiejętności podejmowania decyzji i logicznego myśleniazeszyt przeznaczony do nauki zawodu kucharz małej gastronomii oraz zawodów gastronomicznych na poziomie technikum np. kucharz, kelner, technik żywienia i gospodarstwa domowego, technik organizacji usług gastronomicznych, Autorki: Ewa Superczyńska, Melania Żylińska-Kaczmarek Wyd.. Podobnie postępuje się z zasmażkami, które przed dodaniem do zupy miesza się z jej niewielkąInformacje o Technologia gastronomiczna z obsługą konsumenta 2 - w archiwum Allegro.. Wiadomości ogólne i klasyfi kacja zup 82 2.2.. Część 2 (REA) Kwalifikacja T.15 Organizacja produkcji gastronomicznej (REA) Kwalifikacja T.15 ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt