Balladyna kartkówka z treści

Pobierz

Do kogo chłopiec pisał listy?. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. Możesz zdobyć 17 pkt.. Jakie znak i gdzie się pojawił u Balladyny i dlaczego - Czerwona plama krwi na środku czoła, bo zabila swoją siostrę 3.. Kto wymyślił konkurs- Matka Aliny i Balladyny 5.Co się stało z Kostrynem?. Czat dostępny w dni robocze od 10 do 16.. Możesz się zdziwić; Jeśli zdobędziesz tu powyżej 9/16, to najpewniej jesteś uzależniony od słodyczy; Sprawdzamy waszą wiedzę z ortografii.. W kim kocha się Goplana.. Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 53311 razy.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Kto poradził mu zapisywanie myśli w formie listów?. Zła córka i siostra,leniwa i lekkomyslna, gotowa na wszystko, by wyrwac sie z nedznej egzystencji-popelnia zbrodnie.. Logowanie i rejestracja: Login: Hasło: Załóż nowe konto za darmo .Mędrzec orzeka, że znamię Balladyny "wyleczyć" może jedynie: a) pomszczenie śmierci Aliny b) zmycie wodą z cudownego źródła c) przyzwanie Aliny d) przyznanie sie do winy Rozwiązanie - Fon Kostryn był: a) dowódcą wojsk Kostryna b) administratorem zamku c) giermkiem Kostryna .Ponad 60 proc. z was powinno mieć łatwiej w tym quizie, a średnia tylko 10/15.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem..

Publikowane okładki i spisy treści dalej pozostają własnością wydawnictw.

Uczniowie spodziewali się, że skoro będziemy omawiać "Balladynę", to na dzień dobry będzie kartkówka z treści lektury.Sprawdziany z treści lektur kl. I liceum i technikum .. Kartkówka - kwasy; Kartkówka z działu substancje i ich przemiany; Kartkówka - substancje i ich przemiany .. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI "BALLADYNY" J. SŁOWACKIEGO.. Z jakimi ptakami odleciała Balladyna- Żurawie 2.. GENEZA: Balladyna to tragedia, która została wydana w 1839 r. Pierwsze pomysły na jego treść pojawiły się prawdopodobnie jesienią 1833 r. Co było znamieniem zbrodni głównej bohaterki?. Udostępnij.. Ma potem wyrzuty sumienia,ale brak jej checi pokuty,nie chce tez powrotu do wczesniejszego zycia (odmawia, gdy Pustelnik proponuje jej ozywienie Aliny).Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie.. Znasz ich z telewizji, a wiesz, kim są z zawodu?. Dziś pytamy o słowa zaczynające się od "a"Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Balladyna" Juliusza SłowackiegoTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Pytania o najdrobniejsze szczegóły zabijają radość czytania, nie pozwalają skupić się na emocjach i przeżyciach wewnętrznych, które wyzwala kontakt z książką, a czynią z tego szlachetnego zajęcia rodzaj sportu.Kiedy byłam uczennicą, było to bardzo powszechne..

- Został otruty przez Balladynę chlebem i solą 6.Z kim była w ciąży balladyna?

Jaki miał kolor włosów w tym wieku?. Kto znalazł Balladynę - (wtedy tuż po tym co ją piorun walnął) - Filon 4.. Kto sprawił, że Kirkor zakochał się w obu siostrach?. z matka i mlodsza siostra.. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839.. 'za czasow bajecznych' .za panowania krola Popiela III 6.. Gdzie odbywa sie akcja ?. W jaki sposób Balladyna pozbyła się Kostryna?Test Balladyna - Juliusz Słowacki 4 Test Hamlet - William Szekspir 1 Test Romantyzm 2 Test Romantyzm 3 Test Ludzie Bezdomni - Stefan Żeromski 1.. W okolicach jeziora Gopła 7.Z kim mieszka Balladyna?. twoj stary 19 marca 2019 To niezly test 1 zle a 39/90.. Stefan95 10 stycznia 2019 Boże jakie łatwe 90 na 90. wercia 27 listopada 2018 Mialam 79/90 a wszystko mialam dobrze hah, a tekstBalladyna - Kurczowlosa o alabatrowej cerze dziewczyna.. Z Matką z Aliną.. GATUNEK: Jest to pod względem rodzaju literackiego dramat - utwór przeznaczony do wystawiania na scenie, gdzie obok tekstu głównego, znajduje się tekst poboczny - didaskalia.Pod względem gatunku utwór Słowackiego .Witaj na stronie Quizz.pl..

...Już jako uczennica snułam refleksje nad niesprawiedliwością wszelkich kartkówek z treści lektur.

Publikacje nauczycieli: Unikalne bombki na choinkę!. Antygona - powiesiła się, Hajmon - zadał sobie cios mieczem, Eurydyka - żona .Balladyna 3.. W tym roku czytany jest tekst "Balladyny" Juliusza Słowackiego.. Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Test wiedzy - "Balladyna"!. Wyniki w sieci .. Zapraszamy do obejrzenia filmu (w załączniku) w którym fragmenty utworu czytają:Lekcja z lekturą - materiały z blogów blogów Kozłowska J. autorka bloga polonistkawakcji.blogspot.com Akcja lektura - "Mały Książę" [27.04.2017] Tryb dostępu:Książka nauczyciela wraz z testami, sprawdzianami, kartkówkami oraz kluczem odpowiedzi do sprawdzianów z poniższych działów: Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Miło mi cię poznać.. Jak Balladyna tłumaczyła nieobecność siostry.. Ile lat miał chłopiec?. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. 4.Jaki jest gatunek i rodzaj tego utworu Dramat, tragedia 5.Kiedy odbywa sie akcja?. Myślałam, że kiedy pójdę na praktyki, to nie spotkam tego obrazka, a jednak… To samo było w szkole, w której pracuję.. Dlaczego Balladyna nosiła .1.. Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac..

... 12/15 Z pewnością czytałeś tę lekturę ...Przykładowa kartkówka z "Balladyny" Kto jest autorem tekstu?

Nad jakim jeziorem rozgrywają się wydarzenia?. Kto wymyślił, by siostry współzawodniczyły w zbieraniu malin?. Alicja Guziel 1.. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Czy znasz lekturę " Balladyna " | sameQuizy .. Skomentuj.. Jak miał na imię miś Oskara?. 174 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.Rozwiąż test znajomości lektury Balladyna Juliusza Słowackiego i sprawdź jak dobrze pamiętasz wydarzenia z książki.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Co było napisane na kartoniku obok łóżka?… Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. (powiesiła się na muślinowej chuście), rzucił się na niego z mieczem, a potem, gdy Kreon się uchylił, zadał cios sobie.. W jakim celu Goplana wysłała .. Napisz do nas.. Dokąd bohater uciekł w Boże Narodzenie?. BloodyBlack 2 lata temu.. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. .Sprawdzian z treści lektury "Balladyna" Sprawdzian z "Balladyny" Odpowiedz na pytania pełnymi zdaniami 1.. Do chaty sióstr przyjeżdża bogaty książę Kirkor, wiedziony tam przez sługę Goplany, Skierkę.Sprawdzian znajomości treści lektury "ANTYGONA" Sofoklesa.. Od czego powstalo to imie ?. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. 8.Jak ma na imie kochanek Balladyny ?Porozmawiaj z nami na czacie.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt