Rozprawka siła miłości

Pobierz

Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Natomiast mogę stwierdzić, że miłość potrafi wyzwolić w człowieku niespożyte siły.. Miłość potrafi dostarczać Wiele radości oraz mobilizacji do dalszego dzialania.Miłość to potężne siła dzięki której możemy zbudować dużo nowych uczuć.. Zacytuję jego słowa:,,Święta miłości kochanej ojczyzny, Czują cię tylko umysły poczciwe Dal ciebie zjadłe smakują trucizny Dla ciebie więzy, pęta nie zelżywe.". Poeta sakralizuje uczucie patriotyzmu - miłość do ojczyzny to ,,święta miłość", uświęca każdego, kto ją czuje.. Dlatego miłość może stanowić siłę niszczącą, może także - budującą, w każdym bądź razie: miłość to najsilniejsze uczucie znane człowiekowi.Miłość jest małą, niewinną dziewczynką, która chwyta za dłoń i prowadzi, swoimi ścieżkami, aż, nie wiedząc kiedy, wciąga w wir własnych uczuć i topi swą siłą drobnego dziecka.. Z drugiej jednak strony jaki to żywot wiódł Goriot przez tą miłość.. Owszem.. W mojej tezie postaram się przedstawić jak najwięcej argumentów dotyczących, że miłość to siła budująca jak i niszcząca.Rozprawka Temat: Miłość to siła niszcząca i tworząca.. Od wieków uznawana była za najważniejszą, już św. Paweł wysławiał ją w Hymnie o miłości- uznał, że jest najwspanialszą relacją, jaka może narodzić się między dwojgiem ludzi.. Pierwsze historie mityczne, jakie znamy, już dotyczyły tego wątku..

niby dzięki miłości nasze życie ma sens choć może i je zniszczyć.

On żył tylko i wyłącznie dla nich.. Miłość jako uczucie, które buduje i niszczy.. Zadano pytanie czy zgodzę się z twierdzeniem, ze miłość to siła niszcząca i tworząca.. Miłość jest drzewem, które z małego nasiona wyrasta w potężny konar, który wrasta swymi długimi konarami w głąb serca i wysysa wszystkie soki.W tej pozytywistycznej powieści można zauważyć obie funkcje miłości.. Samo zakochanie przyprawia nas o ?motylki w brzuchu?. Zgłoś nadużycie.. Mogła być to bowiem moc niszcząca wszystko dookoła, destrukcyjna, jak i budująca, tworząca od podstaw coś wartościowego, niezłomnego i nie do pokonania nawet przez śmierć.To pytanie dręczy każdego, zarówno zwykłych ludzi, jak i wielkich myślicieli i filozofów.. Miłość pokierowała losem także bohaterki powieści Eunice, doprowadzając ją do śmierci z wyboru.. Od lat jesteśmy utwierdzeni w przekonaniu, że miłość zmienia nas i nasze życie nie do poznania.. Na przykładzie postaci literackich.. Czy zgadzasz się z tym twierdzeniem?. Zadanie jest zamknięte.Miłość sprawiła, że porzucił świat w którym żył, wybierając świat wyznawców Chrystusa, żyjąc u boku ukochanej.. Miłość jest drzewem, które z małego nasiona wyrasta w potężny konar, który wrasta swymi długimi konarami w głąb serca i wysysa wszystkie soki.Czy więc stwierdzenie, że miłość jest najwyższą wartością, jest słuszne..

Niektórzy znajdują ją szybciej inni wolniej.Rozwazania o miłości są sięgają początków wszelkiej kultury.

Na pewno jest to prawda.. Jednak o postępach mówić trudno, ponieważ miłość nic sobie z tych dociekań nie robi i wciąż pozostaje nieodgadnioną .Moim zdaniem ludzie nadal bardzo cenią miłość i potrzebują tego uczucia do tego, by czuć się szczęśliwymi.. Miłość to uczucie niewytumaczalne i apstrakcyjne.. Kobieta była niewolnicą i kochanką Petroniusza.Rozprawka: Miłość siłą niszcząco czy budujaco Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Temat liczy sobie tysiące lat i niepoliczoną rzeszę myślicieli, poetów, naukowców i zwykłych zakochanych.. To, do czego ich się użyje, zależy już jednak od niego samego, ewentualnie od obiektu jego uczuć.. i drżenie kolan, miłość zaś zmienia nas w kogoś zupełnie innego, z reguły po prostu w szczęśliwego i lepszego człowieka.W literaturze znajdziemy wiele opisów tego, w jaki sposób i do czego doprowadziła siła miłości.. Ja mam podobne zdanie na ten temat - uważam, że miłość jest najważniejsza ze wszystkich rzeczy głównych, dlatego postaram się udowodnić tę tezę.Napisz rozprawkę miłość to potężna siła wpływająca na losy człowieka skorzystaj z dziełz góry dziękiROZPRAWKA "Czy miłość jest siłą budującą czy niszczącą " .. Miłość to aktywna siła w człowieku powodująca zjednoczenie się dwóch osob..

Mam nadzieję, że uda mi się dowieść tej racji w dalej przytoczonych argumentach.Zbawcza siła miłości w oparciu o "Quo Vadis".

Dzieki takiej sile jesteśmy zdolni przetrwac nawet najgorsze chwile.. Z jednej strony miłość do córek utrzymywała w pewien sposób przy życiu.. Kolejnym argumentem, mogą być słowa Jana Pawła II : " Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym".. Uczucie jakim dażył swoje córki zniszczyło go doszczętnie.Gdy Julia przebudziła się, na widok martwego wybranka, z miłości do niego, przebiła się sztyletem, aby być z nim na zawsze.. To uczucie dla niektórych jest wyjątkowe i mażą aby je przeżywać cały czas, ale .Miłość jest małą, niewinną dziewczynką, która chwyta za dłoń i prowadzi, swoimi ścieżkami, aż, nie wiedząc kiedy, wciąga w wir własnych uczuć i topi swą siłą drobnego dziecka.. Czasami gdy miłość jest nieprawdziwa więzi nas jak w klatce..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt