Wypracowanie z lektury ten obcy

Pobierz

Prawie zawsze ma poważny wyraz twarzy.Zenek Wójcik to tytułowy obcy z książki Ireny Jurgielewiczowej.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Wypracowanie -przygoda czwórki przyjaciół.TEN OBCY.. Ojciec Uli jest z zawodu .Akcja powieści Ireny Jurgielewiczowej: "Ten obcy" rozpoczyna się we wtorek 11 lipca i obejmuje wydarzenia, rozgrywające się na przełomie kilku tygodni - do połowy sierpnia.. Ten obcy to wielowątkowa powieść współczesna o problemach waszych rówieśników żyjących przed czterdziestoma laty.. Andersena (1964), na którą wpisywane są wybitne książki współczesnych pisarzy z całego świata, służące ideom przyjaźni i zbliżenia między dziećmi i młodzieżą wszystkich narodów.. Książka została wpisana na Listę Honorową H. Ch.. 2009-03-16 17:35:08; Streszczenie książki,,Ten obcy .Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Jest to wyróżnienie przyznawane przez Międzynarodową Izbę ds.Dalsze losy czwórki głównych bohaterów powieści "Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej według mnie potoczyły się szczęśliwie.. Trzynastoletnia dziewczyna, która spędzała wakacje w Olszynach.. Bohaterowie utworu "Ten obcy" dojrzewali do przyjaźni.Pestka to jedna z bohaterek powieści psychologicznej I.Jurgielewiczowej pt."Ten obcy"..

Oprócz: Sprawdziany z lektury ten obcy.

Na stronie używamy cookies.. - Opowiadanie z dialogiem.Z którym z bohaterem książki pt. Harry Potter chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego?. "Ten obcy" to historia czworga przyjaciół, którzy pewnego "dżdżystego i chłodnego dnia" znajdują na wyspie (swoim ulubionym miejscu zabaw) rannego w nogę tajemniczego przybysza imieniem Zenek.. Ponieważ dotyczy wielu ważnych zagadnień moralnych, możemy ją nazwać powieścią psychologiczną.. Podczas wędrówki, której celem było odszukanie wujka, zranił się w nogę.Zenek Wójcik - charakterystyka Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: "Ten obcy".. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.Obcy odparł, że nie lubi spacerować z całą bandą i obiecał, że sam dojdzie do wsi.. Losy Zenka Wójcika - Zenek Wójcik pojawił się nieoczekiwanie w życiu czwórki przyjaciół: Uli, Pestki, Mariana i Julka, spędzających wakacje w Olszynach.. Skomentuj.. Wakacje właśnie dobiegały końca i każde z dzieci wracało do swoich miast..

...Sprawdź znajomość lektury Ten Obcy.

Mijało właśnie pół roku, od kiedy Ula widziała ostatni raz Zenka.. Od tej pory w osadzie Olszyny zaczynają się dzia.. »"Ten obcy" to psychologiczna powieść dla młodzieży autorstwa Ireny Jurgielewiczowej.. Ma szesnaście lat, kiedy pojawia się na wyspie.. Wracając do domu, rozmawiają o Pestce, która bardzo im się podoba i którą uważają za miłą dziewczynę.. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Uciekł z domu, ponieważ czuł się niekochany przez ojca, który był alkoholikiem.. Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. Któregoś dnia wakacji przybył na nią nieznajomy z ranną nogą, Zenek.Chcą jej powiedzieć, że ktoś obcy pojawił się na ich wyspie.. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.. Była bardzo ładna i wysportowana.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćZobacz 10 odpowiedzi na pytanie: Proszę o pomoc !. Jego charakterystyczną cechą wyglądu, są często uniesione brwi.. Jest ciotecznym bratem Julka.. Miała czarne, puszyste włosy, które kontrastowały z szarymi oczami.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:1.. Udostępnij.. Test zawiera pytania dotyczące fabuły i bohaterów książki Ten Obcy Ireny Jurgielewiczowej.Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury Ten obcy, którą napisał Jurgielewiczowa Irena, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie..

Jego matka nie żyła.Test z lektury: "Ten Obcy".

Ma szesnaście lat, kiedy pojawia się na wyspie.. Wypracowanie z lektury "Kamienie na szaniec" "Stary człowiek i morze" - streszczenie "Skąpiec" - bohaterowie "Pieśń o Rolandzie" - streszczenie; Kartka z pamiętnika Małego Księcia"Ten obcy" - streszczenie w 12 zdaniach.. Odwiedzają też Ulę i przekazują jej wiadomość, że niebawem odwiedzi ją Pestka.. Książka zaczyna się przedstawieniem bohaterów: Pestki, Uli, Mariana i Julka, których miejscem zabaw stała się niewielka wysepka.. 2009-03-24 19:05:59; Z którym z bohaterów książki "Ten Obcy" chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego?. Jak wykorzystasz ten dar?. Bartusra 5 lat temu.. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.Plik wypracowanie z lektury ten obcy z.zip na koncie użytkownika visibilityrns • Data dodania: 20 mar 2016 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. Ula zamieszkała z tatą w Olszynach i zaakceptowała jego nową żonę.Problematyka.. Ula poprosiła przyjaciółkę, aby zostawiły go z chłopcami.. Julek, Pestka, Ula i Marian zaprzyjaźniają się z nieznajomym obcym.. charakterystyka Pestki Uli Mariana I julka Z kim chciałbyś sie zaprzyjaźnić i dlaczego?.

Czas i miejsce akcjiPobierz: przykładowe wypracowanie z lektury ten obcy.pdf.

(kawałek charakterystyki)?. Jest tak cenna, że każdy o nią zabiega - dzięki niej mamy poczucie bezpieczeństwa i wsparcia tak potrzebnego nam w różnych trudnych życiowych sytuacjach.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Sprawdziany z lektury ten obcy.. 2011-02-17 15:36:26 Jak mogę dokończyć wypracowanie o książce ,,Ten obcy " 2011-11-03 21:34:18 pisał ktoś wypracowanie z Polskiego z lektury pt: Ten obcy ?Tematy Wypracowania z Polskiego Lektura "Ten Obcy" Będę miała nie dlugo wypacowanie klasowe z lektury " Ten Obcy " Chętnie bym się przygotowała ale nie wiem jakie moga być Tematy Wypracowania .Charakterystyka Uli Zalewskiej z powieści "Ten Obcy" Ireny Jurgielewiczowej .. Czas fabuły powieści obejmuje również wydarzenia wcześniejsze - śmierć matki Zenka, jego ucieczkę z domu, odejście ojca Uli, śmierć matki dziewczyny i lata, kiedy doktor Zalewski starał się zbliżyć do córki, wychowywanej przez.Marian Pietrzyk to jeden z bohaterów książki Ireny Jurgielewiczowej pt.: "Ten obcy".. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. Została zachowana oryginalna pisownia autora.. Chłopak uciekł z domu, gdzie znęcał się nad nim ojciec-akoholik.. W 1964 r. powieść "Ten obcy" wpisano na Listę Honorową Hansa Christiana Andersena.. Jest on półsierotą, jego matka zmarła, a opiekował się nim ojciec, który nadużywał alkoholu.Przyjaźń jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu człowieka.. gdy czytała jego pożegnalny list, który zostawił nim zamieszkał z wujkiem w Tczewie, czuła wielki smutek, że go przy niej nie będzie, ale i radość, że chłopak ma kogoś z rodziny, kto się nim zaopiekuje.Wypracowania z lektury "Ten obcy .Wypracowania z lektury ''Ten obcy'' ?. Ich zdaniem należy sprawdzić kim jest nieznajomy.. Pestka była energiczna i stanowcza, zawsze skora do działania.Wyczyn Zenka - opowiadanie z elementami dialogu, na podstawie powieści "Ten obcy" Zostałeś obdarzony wielką mocą magiczną, Twoja magia działa 24h.. Odchodząc usłyszały, jak nieznajomy tłumaczy Marianowi i Julkowi, że będzie musiał rozciąć but, żeby nałożyć go na spuchniętą stopę.Jednym z głównych bohaterów powieści pt. "Ten obcy" jest Zenek Wójcik..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt