Antygona rozprawka kto miał rację

Pobierz

Sformułuj własne stanowisko i rozważ je w formie rozprawki.. Mimo, iż od pierwszego wrażenia może się wydawać, że poszkodowaną… Czytaj dalej →Kreon i Antygona są najbardziej tragicznymi postaciami dramatu Sofoklesa pt."Antygona".. Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., "Kto miał rację Antygona, czy Kreon?". Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Najlepsi w tym miesiącu koba 737 pkt.. cirrus 232 pkt.. Przedstawicielem pierwszej jest władca Teb, Kreon, obrońcą drugiej jest Antygona, córka Edypa, siostrzenica Kreona.. Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. "Antygona".. są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada .Wysoki sądzie!. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Sofokles twórca antycznego dramatu pod tytułem "Antygona" w swoim dziele przedstawił konflikt dwóch praw: boskich z tymi ustanowionymi przez ludzi.. Sofokles, twórca "Antygony", przedstawił w swoim dziele konflikt dwóch racji: z jednej strony praw boskich, z drugiej tych ustanowionych przez człowieka.. rozwiń.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem.Antygona czy Kreon - kto miał rację?. Spór toczył się o pogrzebanie Polinejkesa,brata Antygony.. Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., ?Kto miał rację Antygona, czy Kreon?.

- rozprawka +4 głosów.

Przedstawia on konflikt tragiczny, w którym protagonistami są Antygona, córka Edypa i król Teb, Kreon.. - rozprawka; 84% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka.Sofokles był jednym ze zwycięzców konkursu tragediopisarzy.. Antygona karą śmierci za nieposłuszeństwo, a Kreon śmiercią żony Eurydyki i syna Hajmona za pychę i swoją dumę.Kto miał rację - Kreon czy Antygona?. Krół Kreon zakazał pogrzebania zwłok Polinejkesa - brata Antygony.. W tragedii Sofolkesa " Antygona ", poznajemy bohaterów Kreona i Antygonę, którzy są powiązani ze sobą tzw. konfliktem tragicznym.. Wysoki sądzie Kreon miał w swoim działaniu same dobre intencje.. Nie był to jednaj jedyny powód, dla którego podjęła decyzję o sprzeciwieniu się rozkazowi Kreona.. Wydając swoje rozporządzenie nie miał złej woli, chciał jedynie ukarać Polinejkesa, który w jego oczach był zdrajcą.. Antygona czy Kreon?. W starożytnej tragedii jest to element, który stanowi istotę akcji dramatu.. Oboje chcieli dobrze i kierowali się swoimi uczuciami i rozumem.. To Antygona zwyciężyła ten tragiczny konflikt wartości i to ona ma rację.Rozprawka - Antygona.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Z moich powyższych rozważań wynika, że i Antygona i Kreona mają rację..

"Antygona" rozprawka - kto miał rację Antygona czy Kreon.

Między nimi wybucha konfilkt, który prowadzi do nieuchronnego nieszczęścia - śmierci kiku postaci: Antygony, Hajomna i Eurydyki.Warto zwrócić uwagę na to, że Kreon także ma w dramacie swoje racje.. Moim zdaniem to on miał rację Polinejkes, obok Ismeny to jedyny żyjący członek jej rodziny, z tego tez powodu Antygona stanowczo sprzeciwiła się rozkazowi władcy, który ogłosił Polinejka zdrajcą.Kto miał rację?. Problem wynika z zakazu pochowania zwłok brata Antygony, Polinejkesa.Kto miał racje w sporze pomiędzy Antygoną, a Kreonem?. Kreon był władcą Teb, z godność tą przejął w mało sprzyjającym momencie.. Jednym z jego zbioru dramatów jest utwór ?Antygona.. Dla Antygony natomiast, kierującej się wiarą i miłością, nadrzędne są przykazania duchowe.. Moim zdaniem w dramacie Sofoklesa ,,Antygona" racja jest po stronie Antygony, pomimo iż działa ona częściowo w celu zdobycia sławy.. nowalala_11 81 pkt.. Poniżej przedstawię kilka argumentów poświadczających słuszność jego decyzji.. 23 października 2020 0 Przez admin W ,,Antygonie" Sofoklesa, jako w typowej tragedii greckiej występuje konflikt tragiczny, polega on na konieczności wyboru pomiędzy dwoma , tak samo ważnym racjami.Bez wątpienia Antygona kierowała się nie tylko swoimi racjami, ale także honorem swej rodziny, nad którą wisiało okrutne fatum..

... kto miał racje kreon czy antygona?

zadanie dodane 12 września 2010 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Gimnazjum] rozprawka +1 głos.Kto miał rację, Antygona czy Kreon?. Pierwszym argumentem, który przytoczę, będzie kierowanie się zasadami boskimi przez Antygonę.Kto miał rację - Antygona , czy Kreon?. Kreon ogłosił go zdrajcą kraju i nie pozwolił go pochować,zaś Antygona kochała swego brata i nie chcąc narazić się bogom,złamała zakaz władcy Teb.… Czytaj dalej →Uważam, że rację w sporze miała Antygona.. Chciał, aby ludzie szanowali go jako nowo obranego władcę, by nie posądzali go o pobłażliwe traktowanie członków swojej rodziny.Myślał również o przyszłości bo kto chciałby żeby jego zwłoki były rozszarpane przez dzikie zwierzęta- budziło to respekt, a ten kto wiedział że spotka go taki los przemyśli czy warto być zdrajcom.. Kreon sądzi, że bogowie również potępią duszę Polinika.W "Antygonie" Sofoklesa naprzeciw siebie zostają postawione dwie niemalże równorzędne racje.. 85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brata; 82% Czy Twoim zdaniem kompromis między Antygoną a Kreonem był możliwy?. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Zadanie, które stoi przede mną - przyznanie racji którejś ze stron dramatu Sofoklesa - jest niezwykle trudne.…Przedstawiłam już racje Antygony więc teraz czas na to aby przedstawić racje Kreona..

Uzna...Kto miał rację Kreon czy Antygona?

Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.. literaturze mickiewicza opis opowiadanie piszemy plan podstawie polsce polski poprawny porównawcza powiesci recenzja rozdział rozprawka si .Kto miał rację, Antygona czy Kreon.. - przemówienie.. Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., "Kto miał rację Antygona, czy Kreon?". Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Kto miał rację, Kreon czy Antygona?. Napisalem te prace by rozwieść się na temat kto miał racje w tragedii Sofoklesa pt. "Antygona" bohaterka tytulowa czy władca Teb- Kreon.. 3,088 wizyt.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. paula0539 177 pkt.. Myślał o kraju.. Rankingi Top10 .Rację miał Kreon czy Antygona?. Uważam więc ze ciezko jest ocenic które z nich ma racje ponieważ każde reprezentuje dwa inne prawa otóż Kreon prawa świeckie które sa dla niego świętością a zlamanie ich .Racje miał Kreon, czy Antygona?. Zarzewiem tego konfliktu stał się zakaz wydany przez władcę.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie ?. Kreon, jako władca państwa stojący na straży ustanowionych przez siebie prac, kieruje się poczuciem odpowiedzialności i sprawiedliwości.. Antygony, czy Kreona?. W starożytnej Grecji istniały dwa prawa: boskie, ustanowione przez bogów i ludzkie, które wprowadzał władca.. Oby dwoje też srogo zapłacili za swoje czyny.. Po czyjej stronie leży słuszność.. Przemawiają przez niego racje rozumu: winny musi ponieść konsekwencje.. Dzisiaj stoimy tutaj aby dokonać wyboru, kto ma racje, Antygona, czy Kreon Chciałbym przedstawić zarzuty na króla i stanąć w obronie Antygony!. Jedna z nich broni prawa ludzkiego, druga zaś za nadrzędne uważa prawo boskie.. Powodem była .Dla Kreona nadrzędnymi wartościami są rozum, ład i społeczeństwo i państwo.. Problem ten zaistniał, ponieważ król Kreon wydał zakaz grzebania zwłok brata Antygony, Polinejka, który wraz z obcym wojskiem napadł na Teby, aby .87% Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka.. Antygona i Kreon to bohaterzy tragedii antycznej autorstwa Sofoklesa.. Antygona, czy Kreon?. Kreon, jest królem Teb.Władzę objął po śmierci Polinejkesa i Eteoklesa, braci Antygony.Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., Kto miał rację Antygona, czy Kreon?. Wszyscy znamy zaistniałą sytuację i chciałbym, aby Wysoki Sąd dokonał właściwego wyboru!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.