Test sprawdzający znajomość lektury latarnik

Pobierz

#biblia #lektura #st #nt #starytestament #nowytestament.Wybierz test z rozdziału Latarnik lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa II Gimnazjum.. Test składa się z 12 pytań.. 11-6 punktów - Starasz się, ale słabo pamiętasz treść lektury.. Przerwij test.. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. 6.ile razy w tygodniu przybywała łódź z Aspinwall ?. Wzruszony lekturą "Pana Tadeusza" Skawiński śni o: 0-1 a) swej rodzinnej wsi b) oceanie c) ojcu i matce 2. autor: Caypo popularnosc: 1567 zdawalność: 85.64 % kategoria: Język polski.. Test zawiera 20 pytań.. Co wiesz o losach latarnika Skawińskiego?. Regulamin Polityka prywatności.Test sprawdzający czy uważnie przeczytałeś nowelę "Latarnik".. Człowiek ten opowiadał historię swojego życia.. Sprawdź swoją wiedzę.Latarnik - test znajomości lektury Test znajomości lektury Latarnika.. W rodzinnym kraju zostawił żonę i syna.. Składa się on z 5 części - sprawdza znajomość lektury, umiejętność analizy tekstu poetyckiego, umiejętność rozumienia tekstu epickiego, redagowanie zaproszenia, redagowanie rozprawki.Henryk Sienkiewicz, Latarnik.. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę historię o samotności i tęsknocie do ojczystego kraju!. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.latarnik Test z Latarnika, sprawdzający podstawową i ponadpodstawową wiedzę z lektury..

Test sprawdzający wiadomości dla klasy II ...

Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Test dotyczący lektury "Mały Książę" Antoine de Saint - Exupery jest przeznaczony dla uczniów klasy II gimnazjum.. 3.Jaką funkcje pełniła latarnia ?. Kto jest głównym bohaterem "Latarnika"?. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren.Quo vadis - test wiedzy.. Pierwowzorem Skawińskiego był: polski korespondent i dziennikarz J. Horain polski emigrant Siellawa, który w podobny sposób stracił pracę latarnikaPytania do lektury : ,, Latarnik '' 1. w jaki sposób zginał latarnik ?. W cytowanym fragmencie znajduje się jedno zdanie wykrzyknikowe.Podczas snu, latarnik ma wizję: rodzinnej wsi w otoczeniu bujnej przyrody siebie samego jako żołnierza, przygotowującego się do bitwy ukochanej, którą pozostawił w kraju: 13.. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.. Latarnik - Lektury - Język polski dla Klasa II Gimnazjum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.Nie ma zatem sensu iść na skróty, lepiej poświęcić kilka dni i przeczytać lekturę samemu, w przypadku Latarnika nie zajmie to nawet tyle, ponieważ utwór jest bardzo krótki..

Sprawdź swoją znajomość Pisma Świętego.

Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Test wiedzy z lektury Latarnik (Henryk Sienkiewicz).. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!. Polecam przeczytanie jej ponownie.Książka "Dzieci z Bullerbyn" została napisana przez Astrid Lindgren w roku 1947.. Główny bohater był emigrantem politycznym.. Rozwiąż test!Test sprawdzający dla szkół gimnazjalnych z lektury H. Sienkiewicza "Latarnik", dzięki któremu kompleksowo przygotujesz się do sprawdzianu lub ustnej odpowiedzi z języka polskiego.. 5.czy wyspa na której przebywał latarnik była piaszczysta ?. B. Wydawał się Małemu Księciu śmieszniejszy niż inni dorośli.". Na koniec zaś sprawdzający znajomość lektury Latarnik test usunie wszystkie wątpliwości co do stopnia przyswojenia materiału.Latarnik wżyciuwidziałmorze,bopółnocwybiła użnaaspinwallskichzegarach,aon eszczenie opuszczałswo e powietrzne wyżyny—ipatrzył.Wdolepod egostopamigrałomorze.Geneza utworu: W liście Litwosa z 18 grudnia 1877 roku wysłanym do Kuriera Codziennego pojawiła się relacja pisarza ze spotkania dwóch dziwaków, z których jeden o nazwisku Sielawa jest prototypem latarnika.. w Aspinwall, niedaleko Panamy na północnym cyplu King Island niedaleko Tasmanii w Porto Antico w Genui u wybrzeży Irlandii..

Sprawdzian z lektury ,,Latarnik" ...2.

Kto jest głównym bohaterem "Latarnika"?. Co się wydarzyło, kiedy Skawiński zapomniał zapalić latarnię?. Jesteś uważnym czytelnikiem.. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. Test składa się z 12 pytań.. Youtube Szkoła Muzyka Zagadki Straszne ZWIERZĘTA Książki Social Media Horoskop Polityka Netflix.. Tułał się po świecie około czterdziestu lat.. Nowela Sienkiewicza po raz pierwszy opublikowana została w "Niwie" w 1881r.. Opowiada przygody małych dzieci przeżywających swoje dzieciństwo w małej wiosce Bullerbyn.. Po stracie posady latarnika udał się do Paryża.. 7.co przywozono .Historia samotnego tułacza Skawińskiego chwyta za serca kolejne pokolenia czytelników.. 4. w którym dniu tugodnia latarnik mógł opuszczać latarnię ?. Została uznana za jedną z najlepszych nowel polskich autorów.Krótki test sprawdzający znajomość lektury Henryka Sienkiewicza - Jano Muzykant.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.. Nieprzyjemnie robi się testy z błędami, przez to ci, którzy nie znają dobrze książki, mogą popełnić błędy na sprawdzianie.Test z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro).. #jankomuzykant #henryksienkiewicz #lektury #lekturyszkolne.. Dlaczego Skawiński chce objąć stanowisko w latarni?. Darmowe, opracowane, pełne teksty lektur, e-booki, audiobooki i pliki DAISY na wolnej licencji.TEST SPRAWDZAJĄCY ZNAJOMOŚĆ TREŚCI LEKTURY ANTOINE DE SAINT- EXUPÉRY, MAŁY ..

16-12 punktów - Dobrze znasz treść lektury.

Pytanie 1 /16.. Rozwiąż test!Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Sama pisałam test z "Latarnika" bardzo podobny do tego.Lektury Latarnik / Latarnik.. Bohaterem utworu "Latarnik" jest Skawiński - emigrant polityczny, który opuścił kraj w 1831 roku po upadku powstania listopadowego.. Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Latarnik.. by ewelinasylla .Test jest okej, ale niestety zauważyłam błędy.. W Polsce lektura ta ukazała się dopiero 1957 roku.. (przed Skawińskim ) 2.ile czasu potrzebowano na znalezienie nowego latarnika ?. Latarnik - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Latarnika.. Zawiera wszystkie powyższe pytania.. "Anaruk chłopiec z Grenlandii" - test sprawdzający znajomość lektury dla klasy III 21-17 punktów - Wspaniale znasz treść lektury.. Poprzedni latarnik zostawił dużo książek.. Sprawdź się » latarnik Ekspresowe, mobilizujące sprawdzenie swoich wiadomości z noweli Henryka Sienkiewicza .Plik Latarnik test treści.doc na koncie użytkownika Domcia53 • folder Ściągi • Data dodania: 17 mar 2011.. Test: Biblia Sprawdzian z Biblii dla liceum.. Gdzie toczy się akcja utworu?. Mały Książę oglądał zachód słońca 43 razy, a takiej odpowiedzi nie podano, poza tym miał dwa wulkany czynne i jeden wygasły.. Syzyfowe prace" - znajomość lektury - Ania z Zielonego Wzgórza znajomość lektury - Cudaczek Wyśmiewaczek - znajomość lektury - Znajomość lektury "Latarnik"Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Pan Tadeusz" Adama MickiewiczaTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.