Zasady i reguły gry w piłkę koszykową

Pobierz

Zadania szczegółowe - cele lekcji: Sprawność motoryczna:ZASADY I PRZEPISY GRY Piłka ręczna - zespołowa gra sportowa rozgrywana między dwiema drużynami, których celem jest wrzucenie piłki do bramki przeciwnika; zwycięża drużyna, która zdobyła więcej bramek.. Wymiary pola gry.. Nad właściwym przebiegiem gry czuwają sędziowie, sędziowie stolikowi i komisarz.Najważniejsze zasady gry w koszykówkę, których znajomość niezbędna jest do rozegrania meczu koszykówki.. Po schwytaniu piłki nie można ponownie kozłować.Zasady koszykówki 3x3 określają oficjalne przepisy gry w koszykówkę FIBA.. Przerwa meczu pomiędzy połowami wynosi 15 minut, a pomiędzy pozostałymi kwartami 2 minuty.. Członek drużyny przestaje być uprawniony do gry w momencie, gdy zostaje zdyskwalifikowany lub popełnia pięć (5) fauli.. Pole gry musi mieć kształt prostokąta.. Oficjalne Przepisy Gry w Koszykówkę FIBA mają zastosowanie we wszystkich sytuacjach meczowych, które nie zostały ujęte w poniższych Przepisach Gry w Koszykówkę 3x3.. Na boisku może przebywać 5 zawodników z każdej drużyny.. Boisko oraz piłka Mecz każdorazowo będzie rozgrywany na boisku do koszykówki 3x3 z jednym koszem.Przepisy gry w koszykówkę FIBA - dokument tworzony i wydawany przez Fédération Internationale de Basketball, zatwierdzony przez Komisję Techniczną FIBA, określający oficjalne zasady gry w koszykówkę, przepisy dotyczące sędziów, trenerów, elementów boiska, protokołów i wszelkich innych szczegółowych procedur i zasad, zawartych również w dokumentach dodatkowych do .Zabrania się występowania w nakryciach głowy czy w biżuterii..

Czas gry dlaPrzepisy gry w piłkę nożną.

Niektóre zasady gry uproszczone Błąd 8 sekund - drużyna musi wyprowadzić piłkę ze swojej połowy obrony w ciągu 8 sekund.. W koszykówkę grają dwie drużyny, po pięciu zawodników każda.. W przypadku remisu gra się pięciominutoweZasady gry w piłkę koszykową Mecz podzielony jest na 4 kwarty każda po 10 minut w NBA 12 minut.. empikfoto.pl empikbilety.pl EmpikGO Empik Music Papiernik Kontakt Pomoc Biznes Aplikacja mobilna Empik Pasje Empik Premium Zostań sprzedawcą EMPIK.COM Sklep internetowy z darmową dostawą do ponad 200 salonów EMPIK w Polsce.W koszykówkę grają dwie drużyny, po pięciu zawodników każda.. Długość linii bocznej musi być większa niż długość linii bramkowej.. d) po obronie i nieopanowaniu piłki opuścić pole bramkowe w celu zagrania piłką w polu gry.Zasady gry w piłkę koszykową, koszykówkę - strona 2/2 Mecz składa się z 4 kwart, z których każda trwa 10 minut.. Oznaczenie pola gry.. Nad właściwym przebiegiem gry czuwają sędziowie, sędziowie stolikowi i komisarz.. Celem każdej drużyny jest zdobycie punktów za rzuty do kosza przeciwnika i zapobieżenie przejęciu piłki lub zdobyciu punktów przez drużynę przeciwną.. Do gry ama­tor­skiej spraw­dzi się każdy więk­szy lub mniej­szy pro­sto­kątny obszar pozba­wiony trawy..

Zasady gry w piłkę koszykową, koszykówkę - strona 1/2.

Kosz uzyskany rzutem z gry ma wartość 2 p., kosz z rzutu wolnego - l p., a sprzed linii 6,25 m - 3 p.. Dział - piłka koszykowa Prowadząca: Teresa P. Poruszanie się z piłką jest możliwe tylko wówczas, gdy zawodnik odbija ją o podłogę (kozłuje), co dwa kroki.. Pole gry jest oznaczanie liniami.. Jeśli piłka zostanie uderzona pięścią albo nogą, to sędzia uzna to za naruszenie zasad gry w koszykówkę.. Zwycięzcą meczu zostaje drużyna, która na koniec czasu gry uzyska większą liczbę .Reguły gry w koszykówkę.. Do gry w koszykówkę potrzebne są dwa zespoły, złożone z 5 zawodników.. Czas gry dla mężczyzn i kobiet powyżej 18 lat wynosi 2 x 30 minut.. Kozłować wolno tylko jedną ręką.. Celem każdej z drużyn jest zdobywanie punktów za celne rzuty do kosza przeciwników i zapobieganie zdobywaniu punktów przez drużynę przeciwną.PRZEPISY GRY W MINI-KOSZYKÓWKĘ 2005 PRZEPIS 4 - ZASADY GRY Sierpień 2005 Strona 11 z 32 PRZEPIS 4 - ZASADY GRY Art. 8.. Mecz podzielony jest na 4 kwarty każda po 10 minut, w NBA 12 minut.Piłka może być podawana, rzucana lub kozłowana rękami..

Reguły i zasady gry koszykowej ustalił James Naismith.

D po obronie i nieopanowaniu piłki opuścić pole bramkowe w celu zagrania piłką w polu gry.. Zasady gry w bule nie są skom­pli­ko­wane.. Jeśli po upływie czasu gry wynik jest remisowy, sędzia zarządza 5-minutową dogrywkę.1.. Linie te należą do powierzchni, których są granicami.To tylko jedna fraza 2 słów kluczowych, dla których strona jest w rankingu.. Cała lista przepisów jest dosyć długa, my przybliżymy te najbardziej istotne.. Jeśli chodzi o boisko, to mecze w koszykówce 3x3 powinno mieć 15 m szerokości i 11 m długości, wraz z wyznaczonymi liniami do: rzutów wolnych (5,80 m), rzutów za 2 punkty (6,75 .Gra w koszykówkę pojawiła się w 1891 roku.. Celem każdej z drużyn jest zdobywanie punktów za celne rzuty do kosza przeciwnika i zapobieganie zdobywaniu punktów przez drużynę przeciwną.. Poruszanie się po boisku z piłką jest dozwolona tylko w .w czasie obrony piłki w całym polu bramkowym dotykać jej każdą częścią ciała, b) opuścić pole bramkowe wyłącznie bez piłki i grać w polu gry.. Przebieg gry kontrolują sędziowie .Kolejna‧Gry karciane‧Gry sportoweTypowa piłka do gry w koszykówkę.. Jest to gra zespołowa, w której zabronione jest dotykać piłki nogami, jak też dotykać pięściami.ZASADY GRY ZAWODNIK: - wolno do gry używać wyłącznie rąk, - nie może piłki kopać lub blokować nogą (przypadkowy kontakt piłki z nogą nie jest błędem), - nie może biegać z piłką (zawodnik, który chwyta piłkę będąc w ruchu lub kończąc kozłowanie, może wykonać dwaCelem gry jest wrzucenie piłki do kosza przeciwnika..

W przypadkuJakie są podstawowe zasady gry w koszykówkę?

Celem każdej z tych drużyn jest zdobywanie punktów poprzez celne rzuty piłki do kosza przeciwnika.. Należy to robić całymi dłońmi.. Czas gry Mecz składa się z dwóch (2) połów, po dwadzieścia (20) minut każda, z przerwą pomiędzy nimi trwającą dziesięć (10) minut.Ćwiczenia przygotowujące do gry w piłkę koszykową.. Celem każdej z drużyn jest zdobywanie punktów za celne rzuty do kosza przeciwnika i zapobieganie zdobywaniu punktów przez drużynę przeciwną.. Przeciwnik powinien zapobiegać zdobywaniu punktów drugiej drużynie.. W trakcie gry, członek drużyny jest: • Zawodnikiem, gdy znajduje się na boisku i jest uprawniony do gry.Koszykówka - zasady przyjmowania i poruszania się z piłką.. Całkowita liczba słów kluczowych (np. zasady gry w piłkę koszykową) jest 2 i ta strona pojawi się w wynikach wyszukiwania 2 razy.Małe gry w piłkę koszykową - aktywnie uczestniczy w zajęciach - uczeń sprawnie wykorzystuje poznane elementy gry szkolnej, potrafi z pomocą nauczyciela .. zasady i reguły w relacjach międzyludzkich 130 Starty na sygnał z różnych pozycji - forma zabawowa - aktywne uczestnictwo w zajęciach - rozpoznawanie swoich mocnych i słabych .Zawo­dowe boisko do gry w bule (tzw. bulodrom) mie­rzy mini­mum 15 metrów dłu­go­ści i 4 metry sze­ro­ko­ści oraz zbu­do­wane jest z utwar­dzo­nego pia­sku lub żwiru.. Błąd 24 sekund - drużyna musi w ciągu 24 sekund oddać rzut na kosz, a piłka musi dotknąć obręczy.Uczniowie klasy czwartej poznają zasady i wzbogacają swoje umiejętności techniczne gry w piłkę koszykową.. Wygrywa ta drużyna, która w przepisowym czasie gry zdobędzie większą liczbę punktów.. Przerwa meczu pomiędzy połowami wynosi 15 minut, a pomiędzy pozostałymi kwartami 2 minuty.. Mecz koszykówki rozgrywany jest przez 2 drużyny składające się po 12 zawodników.. W koszykówkę grają dwie drużyny, każda po pięciu zawodników.. Był on pastorem, jak i nauczyciele w-fu.. Zasady gry w piłkę koszykową, koszykówkę - strona 2/2 Mecz składa się z 4 kwart, z których każda trwa 10 minut.. CZAS GRY 1..