Z mocy prawa po angielsku

Pobierz

Polish Europejski zintegrowany nadzór tego typu był wówczas niemożliwy z mocy prawa .Sprawdź tłumaczenia 'na mocy prawa' na język angielski.. Zapoznaj się z przykładami tłumaczeń 'z mocy prawa' w zdaniach, posłuchaj wymowy i przejrzyj gramatykę.z mocy prawa.. - ex lege, in virtue of law, on the strength of the law, by virtue of law, ipso jureTłumaczenia w kontekście hasła "z mocy prawa" z polskiego na angielski od Reverso Context: Zgodnie z aktualnym brzmieniem art. 1145 polskiego Kodeksu postępowania cywilnego orzeczenia sądów państw obcych wydane w sprawach cywilnych podlegają uznaniu z mocy prawa.Sprawdź tłumaczenia 'z mocy prawa' na język angielski.. 2013, poz. 403) (dalej: "ustawa o terminach zapłaty" lub "ustawa") przyznają wierzycielowi uprawnienie do żądania zwrotu kosztów odzyskiwania należności poniesionych na etapie przedsądowym, a więc np. w efekcie wysyłania wezwań do zapłaty.. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie.. W trzynastu punktach wyliczała podstawowe nadużycia władzy, popełnione przez dynastię Stuartów.. Zapoznaj się z przykładami tłumaczeń 'na mocy prawa' w zdaniach, posłuchaj wymowy i przejrzyj gramatykę.W kontekście przedawnienia kredytów konsumenckich po sześciu latach.. .Na skutek zasiedzenia posiadacz samoistny nabywa nieruchomość z mocy prawa po upływie okresu wskazanego w art. 172 § 1 i 2 k.c..

Przykłady użycia - "z mocy prawa" po angielsku.

Szczegóły przetwarzania danych przez każdą z jednostek znajdują się w ich politykach przetwarzania danych osobowych.Jak jest z mocy prawa po łacińsku?. Dla tych nowojorczyków kontakty z władzami miasta często mogą stanowić wyzwanie.. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie.. Improve your Legal English skills.Musisz przetłumaczyć "Z MOCY PRAWA WSPÓLNOTY" z polskiego i użyć poprawnie w zdaniu?. U nas także przykłady i wymowa.. Słownik terminów prawnicznych.. Polsko-angielski słownik terminologii prawniczej 2005 r., autorstwa Ewy Łozińskiej-Małkiewicz i Joanny Małkiewicz.. by operation of law.de facto - z mocy faktu, w rzeczywistości de iure - z mocy prawa de iure - zgodnie z prawem de lege artis - zgodnie z regułami sztuki de lege ferenda (również lex ferenda) - według postulowanego prawa, w odniesieniu do ustawy, która powinna zostać uchwalonaZobacz tłumaczenie dla z mocy prawa - słownik polsko-angielski.. eTutor - kurs angielskiego online.Przykłady użycia - "mocy prawa" po angielsku Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne.. wyrażenie.. LING POLECA: KURS ANGIELSKIEGO ONLINE W ETUTOR..

powiązane słowa sprawiedliwość po angielsku.

W praktyce oznacza to, iż jeżeli np. nieruchomość została objęta w posiadanie w dniu 1 stycznia 1990 r., to do jej zasiedzenia w dobrej wierze dojdzie w dniu 1 stycznia 2010 r., natomiast w złej wierze w .W okolicznościach takich jak te w sprawach przed sądem krajowym odnoszących się do przepisu krajowego dotyczącego uzyskiwania zezwolenia na pobyt przez pracowników tureckich art. 13 decyzji nr 1/80 z dnia 19 września 1980 r. w sprawie rozwoju stowarzyszenia, przyjętej przez Radę Stowarzyszenia utworzoną na mocy Układu .Przepisy art. 10 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o terminach zapłaty w transakcjach handlowych (Dz.U.. Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne.. W odpowiedzi na tego rodzaju problemy, w lutym 2017 r.Użytkownik korzystający z odnośnika będącego adresem e-mail zgadza się na przetwarzanie jego danych (adres e-mail oraz dobrowolnie podanych danych w wiadomości) w celu przesłania odpowiedzi na przesłane pytania.. inne słowa na literę "N" nabiał po angielskuZobacz tłumaczenie dla z mocy prawa - słownik angielsko-polski..

ipso iure, na mocy prawa (z łaciny) formal.

Zaprzysiągł ją Wilhelm III Orański.Została zaakceptowana przez parlament i 16 grudnia 1689 przyjęła kształt ustawy o prawach (ang. Bill of Rights).. Polsko-angielski słownik terminologii prawniczej 2005 r., autorstwa Ewy Łozińskiej-Małkiewicz i Joanny Małkiewicz.. Poniżej znajduje się wiele przetłumaczonych przykładowych zdań zawierających tłumaczenia "Z MOCY PRAWA WSPÓLNOTY" - polskiego-angielski oraz wyszukiwarka tłumaczeń polskiego.Wydanie decyzji o udzieleniu zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony w trybie ustawy abolicyjnej spowoduje wygaśnięcie z mocy prawa decyzji orzekających o zobowiązaniu do opuszczenia Polski.na mocy prawa po angielsku: 1. by virtue of the law 2. under the law 3. by virtue of law Angielskie słowo "na mocy prawa" (by virtue of law) występuje w zestawach: Contracts & Torts 4. by right .. Słownik terminów prawnicznych.. Co istotne, w celu dochodzenia .. U nas także przykłady i wymowa.. Wpis o karalności, zwłaszcza gdy dotyczy przestępstwa popełnionego umyślnie, znacznie pogarsza szanse starającego się o pracę.Dyskusje na temat: renta rodzinna po zmarłym ojcu3.. Tłumaczenie i wymowa z mocy prawaPrawie połowa wszystkich mieszkańców Nowego Jorku mówi w domu językiem innym niż angielski, a prawie 25%, czyli 1,8 miliona osób, nie mówi płynnie po angielsku..

Co znaczy i jak powiedzieć "z mocy prawa" po angielsku?

Improve your Legal English skills.Tłumaczenia w kontekście hasła "mocy prawa" z polskiego na angielski od Reverso Context: na mocy prawa, na mocy przepisów prawaprzysłówek.. przysłówek.. Wejdź, poznaj tłumaczenie słowa z mocy prawa i dodaj je do swoich fiszek.. Słownik terminów prawnicznych.. Polish Europejski zintegrowany nadzór tego typu był wówczas niemożliwy z mocy prawa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt