Napisz notatkę o westerplatte

Pobierz

Przez kolejne siedem dni obrońcy odparli trzynaście szturmów i kilkanaście wypadów, zabijając i raniąc niemal 1000 Niemców.. Napisz 6-7 zdań o bitwie pod Małogoszczą w czasie powstania styczniowego .Więcej o tajemnicach Westerplatte w poniedziałkowym wydaniu "Wprost" Komentarze 15 Dodaj komentarz.. Tak, obronić dla siebie i innych".Notatka na temat Westerplatte pomożecie ?:D.. Westerplatte to była polska składnica tranzytowa w gdańsku, pierwszego wrzesnia 1939 w bandycki sposób zaatakowana przez 3 rzeszę, od tego rozpoczęla się wojna obronna Polski, broniliśmy się przez 7 dni bohatersko odpierając ataki niemców.Na westerplatte naszymi dowodził zastępca Majora sucharskiego .Zadanie: napisz krótką notatkę o obronie westerplatte 5 6 zdań nie z wikipedi .. pomóżcie prosze ; D.. Załoga strażnicy na Westerplatte broniła się przez 7 dni przed Niemcami.Muszę napisać krótką notatkę o Westerplatte na Polaka, .. Polub to zadanie.. Była to pierwsza bitwa II wojny światowej, jednak za pierwszy akt zbrojnej agresji Niemiec przeciwko Polsce uważa się wcześniejsze o kilkanaście minut bombardowanie Wielunia, skierowane przeciwko .Łącznie w walkach o Westerplatte wzięło udział co najmniej 650-700 żołnierzy niemieckich (nie licząc załóg okrętów i artylerzystów), wyposażonych w co najmniej 30 dział , co najmniej 35 km i pewną liczbę lekkich moździerzy i miotaczy ognia..

Autor: werallubi, 2012-09-10 18:29:29 Dodaj do: Napisz krótką notatkę o Westerplatte !

Szybko prosze :D Daje JAN 2011-05-30 17:03:25 Napisz kilka pytan które mógłbyś skierowac do żolnierzy w opisanym wierszu wiersz Pieśn o żołnierzach z Westerplatte 2012-02-24 16:21:35Prosze o krótką informacje o obronie Westerplatte we wrzesniu 1939r dam sporo ponktow 2010-09-07 19:51:08 Napisz krótką notatkę na temat Westerplatte .. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Rozwiązania zadań.. Westerplatte położone jest w północno-wschodniej części Gdańska, na Wyspie Portowej.. (Uważam, że mjr Sucharski do końca życia nie powrócił do pełnego komfortu psychicznego.. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić.. A jak wygląda prawda?. Po krótkiej, półgodzinnej walce, kapituluje polska składnica tranzytowa, zdobyta z zaskoczenia przez niemiecką kompanię szturmową wspieraną ostrzałem pancernika Schleswig-Holstein.. bez-nazwy IP 29 września 2008, 12:42. bvbvbv.. Czy Józef Stalin urodził się w Stalingradzie i założył obozy koncentracyjne Westerplatte?. około godziny temu.. Podaj przykłady skał metamorficznych (przeobrażonych).. "O godz. 4.45 dnia 1 września pancernik »Schleswig-Holstein« rozpoczął bombardowanie Westerplatte.. (A na ziemi tego roku było tyle wrzosu na bukiety.. Napisz notatkę o Janie Kochanowskim - Przykładowe rozwiązanie: Jan Kochanowski - żył w latach 1530 - 1584, był najwyb - Pytania i odpowiedzi - Język polski..

Używanie palca Na dowolnym urządzeniu obsługującym dotyk, Szkicuj notatkę za pomocą palca.

około 3 godziny temu.. Taki komunikat pięć minut później przesłał drogą telegraficzną dowództwu Marynarki Wojennej w Gdyni major Henryk Sucharski 1 września 1939 r.materiały z języka polskiego przykładowe ćwiczenia do pracy online (proszę o dodawanie materiałów autorskich, powielanie raz przypiętych dokumentów tworzy bałagan).Wszystko zaczęło się 1 września 1939 r. o godzinie 4:45, kiedy pancernik "Schleswig-Holstein" otworzył ogień w kierunku Westerplatte.. Arkadiusz.. 7 września, o godz. 10.15, po 7-dniowej walce załoga Westerplatte skapitulowała.Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć.. Rysowanie za pomocą pióra Jeśli masz pióro cyfrowe, napisz notatkę ręcznie.Zadanie: wokół sucharskiego i dąbrowskiego ,ich roli w obronie westerplatte toczą dyskusje historyków znajdż atrykuł w internecie i napisz notatkę proszę naZaloguj się, aby móc korzystać z tej opcji .Westerplatte, Wolne Miasto Gdańsk, 1 września 1939, godzina 5:32.. Strona niemiecka poniosła stratę ok. 350 zabitych i rannych, a strona polska - 15 zabitych i 50 rannych.Półwysep Westerplatte - znajduje się na Pomorzu gdańskim.. W końcu jednak musieli skapitulować.. .Napisz Kilka zdań o Żołnierzach z Westerplatte!. 2011-09-05 21:45:33Obrona Westerplatte - obrona Wojskowej Składnicy Tranzytowej przez garnizon Wojska Polskiego na półwyspie Westerplatte, w czasie kampanii wrześniowej w dniach 1-7 września 1939 roku..

Dodaj odpowiedź 0 0 Przejdź do FORUM ...trzy zdaniowa notatka o westerplatte to kpina,o tym nalezy pisac cae książki.

W latach 1926-39 na terenie półwyspu funkcjonowała Wojskowa Składnica Tranzytowa, której obrona we wrześniu 1939 stała się jednym z najbardziej znanych symboli polskiego oporu przeciw hitlerowcom.Napisz notatkę z ochrony przeciwpowodziowej w Polsce.. Westerplatte to półwysep w Gdańsku, przy ujściu Martwej Wisły.. Arkadiusz.. pomóżcie prosze ; D Rozwiązania (1) Autor: Justi345.. W latach eksklawa Rzeczypospolitej Polskiej wewnątrz terytorium Wolnego Miasta Gdańska, symbol wybuchu II wojny światowej.W okresie międzywojennym na terenie Westerplatte funkcjonowała Wojskowa Składnica Tranzytowa, której obrona we .Napisz krótką notatkę o Westerplatte !. Westerplatte - mały półwysep przy ujściu Martwej Wisły do Zatoki Gdańskiej.. Wreszcie - jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba «utrzymać» i «obronić», tak jak to Westerplatte, w sobie i wokół siebie.. )Świadczy to o tym, że gdyby rozkaz o kapitulacji został wydany 2-go,3-go,4-go,5-go,6-go września Westerplatte i tak by skapitulowało, gdyż załoga była karna i posłuszna rozkazom dowódcy.. Napisz wypracowanie która lektura Hobbit czy W pustyni i w puszczy bardziej ci sie podobała 2021-01-09 12:34:44; Napisz jaki jest związek tytułu z treścią utworu odwołaj się do symboliki darów trzech króli według O. Henryego dar trzech króli 2020-12-27 18:40:45;Westerplatte - uformowany w latach półwysep (wcześniej wyspa) w Gdańsku, przy ujściu Martwej Wisły do Zatoki Gdańskiej..

Jest to oczywiście związane z obroną Wojskowej Składnicy Tanzytowej we ...Napisz notatkę z ochrony przeciwpowodziowej w Polsce.

C. pod Wizną.. Bombardowanie trwa".. Napisz jak nazywa się gatunek muzyczny wywodzący się z południowych stanów USA który zdobył wielką popularność w dwudziestoleciu międzywojennym .Konstanty Ildefons Gałczyński Pieśń o żołnierzach z Westerplatte Kiedy się wypełniły dni i przyszło zginąć latem, prosto do nieba czwórkami szli żołnierze z Westerplatte.. Ten niewielki obszar i działania prowadzone na nim na trwale zapisał się w historii naszego kraju..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt