Wskaż te fragmenty tekstu zawierające odpowiedzi na poniższe pytania

Pobierz

OdpowiedzOdpowiedzcie mi na te pytania do tekstu 1 przedstaw cele jakie przyświecały Żeleńskiemu wspominającemu realia Wesela.. Ale motłoch mruga: "Jesteśmy wszyscy równi".. Podręcznik, przekaz nauczyciela, prezentacja multimedialna.1 Kod ucznia KURATORIUM OŚWIATY W GDAŃSKU KONKURS Z HISTORII DLA UCZNIÓW GIMNAZUJM II STOPIEŃ ELIMINACJI 2014/2015 Instrukcja dla ucznia: Zapoznaj się uważnie z zadaniami i wykonaj polecenia.. !Odpowiedz na pytania związane z lekturą A. Camusa "Dżuma" 1.W ktorym roku zaszły ciekawe wypadki,przedstawione w powiesci Dżuma?. (SP05) Na podstawie ilustracji i na podstawie tekstu źródłowego odpowiedz na pytania: 195. d)pięknie, ma, nawet,na zmianę.. A jeśli chcecie tam przemawiać, to dalejże!. ewcelina * zapytał (a) 16.02.2015 o 16:05. .. Uzasadnij swoją odpowiedz.. Wskaż fragmenty tekstu, które zawierają - Zadanie 2: Między nami 6 - strona 135 Nad jeziorem było niezwykle cicho.2.. +0 pkt.. • Dlaczego myśliwi mimo ostrzeżeń Wojskiego postano • Jaki był skutek strzelaniny w lesie?. Lekcja on-line w aplikacji Teams.. (0-1) Określ, czy podane sentencje są zgodne z sensem .. Czego dotyczyła nauka Sędziego wygłoszona podczas uczty w zamku?. A) "Na pewno kłamie, że szukała mnie w księgarni".. pwz: 53%.4.Wypisz z tekstu po dwa zdania zawierające: a)opinię b)informację 5.Wypisz z tekstu dwa przykłady kolokwializmów 6.podaj znaczenie frazeologizmów:,,sodówka uderzyła mu do głowy", ,,pchał się na świecznik" 7.Tekst Wiesława Kota to: a)artykuł b)opowiadanie c)felieton d)fragment reportażu Uzasadnij swoją odpowiedz 8.Odpowiedz,jaką odmianą stylistyczną języka posłużył się W.Kot w swoim felietonie.Wskaż i omów wskazane przez autora środki językowe.Określ ich funkcje.Wśród podanych lektur wskaż te, w których wybrani bohaterowie zostali tak zaprezentowani, że można by ..

...Wskazuje fragmenty tekstu zawierające odpowiedzi na podane pytania.

Jeśli kość obywatela złamał, kość mu złamią.. Zaznacz fragmenty poniższego tekstu mówiące o funkcjach, jakie pełnią organizmy symbiotyczne tworzące porost.Wszystkie te informacje zawarł poeta w Epilogu do Pana Tadeusza.. -Kim byli Starzy Narnijczycy, których spotkał Kaspian?. 9.Wskaż podmiot mówiący w tekście.. szybko tekst nazwa sie "dzieje tezeusza" porzucenia ariadny na wyspie naksos kloci sie ze swoim wizerunkiem szlachetnego tezeusza.wyjasnij te…wskaż poprawne odpowiedzi na poniższe pytania podaj odpowiednie cytaty .. 2.Okresl precyzyjnie czas wystąpienia 1. znakow dzumy….uzupelnij tekst przyslowkami odpowiadajacymi na podane pytania Plis daje naj szybko pomozcie damnaj pliss!. 2.Wszystkie wypowiedzi autor kieruje sam do siebie,ponieważ pamiętnik nie jest przeznaczony dla innych czytelników.. B. Jak sępy / Czarne chorągwie na śmierć prowadzą zastępy.Pytania z m.zapytaj.. A. Artyleryi (.). ciągną się szeregi / Prosto, długo, daleko, jako morza brzegi.. Ćwiczenie sprawdza umiejętność analizy tekstu pod kątem odnajdywania kluczowych wiadomości.. .uzupelnij tekst przyslowkami odpowiadajacymi na podane pytania PIlne !. Zapisz ich symbole.. • W którą stronę uciekł niedźwiedź i dlaczego?Wskazcie fragmenty tekstu zawierajace odpowiedzi na ponizsze pytania -Skad wojski dowiedzial sie o niedzwiedziu-Jaki byl skutek strzelaniny w lesie-W ktora strone uciekl niedzwiedz i dlaczego-Czyj opoor probowal pokonac uciekajacy niedzwiedz-JAka stytuacja byla skutiem zbyt pospiesznej reakcjio mlodych mysliwych-Co uratowalo Tadeusza i .Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania..

Przeczytaj pięć fragmentów tekstu i odpowiedz na pytania.

B) "Tak się przecież nie ubierają normalne dziewczynki".. 3.Pojawiają się w nim opisy uczuć,przeżyć i refleksje,a nie jedynie suche fakty.Wybierz te fragmenty tekstu, spośród podanych, które zawierają poetycki obraz wojsk polskich.. Dotyczyła grzeczności i wychowania młodzieży.4.Wypisz z tekstu po dwa zdania zawierające: a)opinię b)informację 5.Wypisz z tekstu dwa przykłady kolokwializmów 6.podaj znaczenie frazeologizmów:,,sodówka uderzyła mu do głowy", ,,pchał się na świecznik" 7.Tekst Wiesława Kota to: a)artykuł b)opowiadanie c)felieton d)fragment reportażu Uzasadnij swoją odpowiedz 8.Odpowiedz,jaką odmianą stylistyczną języka posłużył się W.Kot w swoim felietonie.Wskaż i omów wskazane przez autora środki językowe.Określ ich funkcje.Zadanie 1.. N Wpisuj usłyszane informacje za pierwszym razem, a po drugim wysłuchaniu sprawdzaj poprawność swojego wpisu.. To jest zadanie z utwory Panna Nikt Tomka Tryzny..

Odpowiedz na podane pytania.

Zadanie 7. b)dobrze, lepiej,najlepiej.Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. N Luki muszą być uzupełnione informacją w języku angielskim.Matura 2009 WOS.. 2. a) Wskażcie fragmenty tekstu zawierające agmenty tekstu zawierające odpowiedzi na poniższe pytania: • Skąd Wojski dowiedział się o niedźwiedziu?. Przeczytaj uważnie podane fragmenty powieści Doroty Terakowskiej Samotność bogów, a następnie wykonaj zadania.. Pytania z gwiazdką.. Epilog początkowo był wydany jako osobny utwór, dopiero w 1860 roku, po śmierci poety, dołączono go do tekstu epopei.. 4.Wypisz z tekstu po dwa zdania zawierające: a) .. W.Kot w swoim felietonie.Wskaż i omów wskazane przez autora środki językowe.Określ ich funkcje.. -Czym charakteryzują się Mówiące Zwierzęta?Odpowiedz na pytanie do tekstu.. C) "Żebym wiedziała, że nie płacze, to nie podeszłabym".Odpowiedź: 1.Pamiętnik może być pisany językiem potocznym,nawet gwarą szkolną.. Jeśli obywatel oko obywatelowi wybił, oko wybiją mu.. Wskaż fragmenty tekstu - Zadanie 2: Między nami 6 - strona 201 Fragmenty tekstu zawierające odpowiedź na poniższe pytania: Skąd Wojski dowiedział się o niedźwiedz Odpowiedź na zadanie z Między nami 6Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania..

Odpowiedz własnymi słowami na podane pytania.

b)pięknie, na, nawet, ach.. Znajdź miejsca w tekście w którym autor wyraźnie o nich pisze 2 wskaż w…Wiesław Kot- czytanie ze zrozumieniem-Literatura na godziny Czy zna ktoś może odpowiedzi na poniższe pytania?. -Jaki stosunek miał Kaspian do Starej Narnii?. Strona polska: .. Pytanie 1: Pogląd, że człowiek jest istotą społeczną .Należy wskazać fragment tekstu, który zawiera odpowiedź na podane pytania.. Bierze udział w rozmowie na temat polowania ukazanego w utworze.Zadanie domowe:Brak.. Jeśli oko niewolnika obywatela wybił lub kość niewolnika obywatela złamał, połowę ceny jego zapłaci.Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Wskaż co najmniej dwa fragmenty tekstu , które świadczą o tym , że rybacy byli pod ogromnym wrażeniem przeżytej przygody.. Wskaż w utworze odnoszące się do nich fragmenty.. Zobacz arkusze, pytania i odpowiedzi!. Część 3 (zadania 17 - 24)MATURA 2017 POLSKI PODSTAWOWY PYTANIA, ODPOWIEDZI: Tekst do zadań 7-13: artykuł o ginących językach z National Geographic.. Matura z wiedzy o społeczeństwie już się skończyła.. […] Wy, wyżsi ludzie, nauczcie się tego ode mnie: na targowisku nikt nie wierzy w wyższych ludzi.. 2.Poprawne stopniowane przysłówka to: a)dobry, lepiej, najlepiej.. Adam Mickiewicz - poeta zapatrzony w tradycję.. Każde pytanie dotyczy tylko jednego fragmentu.. Mamy arkusze!. "Wy, wyżsi ludzie - mruga motłoch - nie ma wyższych ludzi, jesteśmy wszyscy równi, człowiek jest człowie- kiem, przed Bogiem .WSKAŻ POPRAWNE ODPOWIEDZI: 1.Szereg zawierający wyłącznie wyrazy należące do nieodmiennych części mowy to: a)piękny, mój, ma ,na.. Przeczytaj tekst źródłowy i zaznacz prawidłową odpowiedź.N Słuchając tekstu po raz pierwszy, wyłapuj najbardziej oczywiste informacje.. a) Co zrobiła Jaga w czasie prania bielizny?. Na wykonanie zadań masz 90 min.. Niektóre pytania pasują do więcej niż jednego paragrafu, co stanowi element utrudniający prawidłowe rozwiązanie tego zdania..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt